Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Interbud Lublin wznawia ofertę publiczną

0
Podziel się

Firma budowlano-deweloperska Interbud Lublin wznawia ofertę publiczną akcji. Rozpoczęcie zapisów na akcje zaplanowano na 21 września.

Interbud Lublin wznawia ofertę publiczną
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiSyWBh

Firma budowlano-deweloperska Interbud Lublin wznawia ofertę publiczną akcji. Rozpoczęcie zapisów na akcje zaplanowano na 21 września, poinformowała spółka w komunikacie. Cena emisyjna wynosi 15 zł. Spółka chce pozyskać 30 mln zł.

Nowy termin zapisów w transzy małych inwestorów został wyznaczony od 21 do 24 września 2010, natomiast w transzy dużych inwestorów od 21 – 27 września 2010 r. Debiut na rynku głównym GPW planowany jest na początku października” – czytamy w komunikacie.

Funkcję Oferującego podczas emisji pełni Biuro Maklerskie BOŚ.

bEiSyWBj

_ Obecnie warunki rynkowe są bardziej sprzyjające, a nasze obecne rozmowy z inwestorami przebiegają bardzo optymistycznie. Podtrzymujemy prognozy na ten i przyszły rok. W konsekwencji widzimy spore zainteresowanie akcjami spółki ze strony inwestorów instytucjonalnych. W związku z tym już 21 września rozpoczynamy zapisy na akcje _ – powiedział prezes Krzysztof Jaworski, cytowany w komunikacie.

Przychody Interbudu mają wzrosnąć z odpowiednio 127 mln zł w 2009 roku do 170 mln zł w 2010 roku i do 200 mln zł w 2011 roku. Na poziomie zysku netto firma prognozuje, że wzrośnie on z 1,8 mln w 2008 roku i 8,1 mln w 2009 roku do 15 mln zł w 2010 i 18 mln zł w 2011 roku.

Cena emisyjna akcji Interbud-Lublin została ustalona na 15 zł. Akcje zostaną zaoferowane inwestorom w dwóch transzach: transza dużych inwestorów – 1,6 mln akcji (80% emisji), transza małych inwestorów – 400 tys. akcji (20% emisji).

_ Pozyskane środki przeznaczymy na realizację nowych projektów budowlanych i deweloperskich, zakup gruntów w Lublinie pod zabudowę wielorodzinną, zakup maszyn i urządzeń oraz zakup gruntów pod nieruchomości komercyjne – czyli galerie handlowe. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej realizować kolejne projekty, na jeszcze większą niż dotychczas skalę _ – dodał Jaworski.

bEiSyWBp
bEiSyWBK
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)