Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Internet Group chce upadłości z układem

0
Podziel się

Wniosek został uzgodniony z BRE Bankiem, który jest głównym wierzycielem spółki.

Internet Group chce upadłości z układem
bDTLxfqZ

Internet Group złożył w czwartek w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, poinformowała spółka w komunikacie. Wniosek został uzgodniony z BRE Bankiem, który jest głównym wierzycielem spółki.

_ Krok ten ma przyczyny formalne i został uzgodniony z głównym wierzycielem spółki, w związku ze złożonym przez BRE Bank w dniu 5 sierpnia 2010 r. wypowiedzeniem umowy kredytowej _ – czytamy w raporcie.

Spółka deklaruje, że zarówno wypowiedzenie umów, jak też złożenie dzisiejszego wniosku nie wpływają na działalność operacyjną spółek wchodzących w skład grupy.

bDTLxfrb

_ W sytuacji, gdy Bank żąda natychmiastowej spłaty zadłużenia złożenie wniosku jest powinnością Zarządu. Mam jednak przekonanie, mocno umotywowane atmosferą, w jakiej w ostatnich dniach, toczyły się nasze rozmowy z przedstawicielami Banku, że będziemy w stanie wspólnie wypracować taką formę układu, który zapewni rozwój Internet Group i jej spółek zależnych i umożliwi pełne zaspokojenie banku _ – powiedział prezes Jan Ryszard Wojciechowski cytowany w komunikacie.

_ Bank nie wyklucza zawarcia układu, który umożliwiłby spłatę całości zobowiązań Internet Group. Wspólnie z Zarządem spółki uznaliśmy, że postępowanie układowe będzie odpowiednią formułą do realizacji tego celu _– powiedział dyrektor departamentu finansowania strukturalnego i mezzanine BRE Bank Michał Popiołek.

Dodał, że jest możliwość zawarcia porozumienie jeszcze przed ogłoszeniem wyroku przez sąd.

Na początku sierpnia Internet Group poinformował, że BRE Bank, nie zaakceptował planu restrukturyzacji tej spółki i wypowiedział jej umowę kredytową.

bDTLxfrh

W I kw. 2010 r. Internet Group miało 1,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 0,29 mln zł straty netto rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 21,31 mln zł wobec 53,58 mln zł.

bDTLxfrC
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)