Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kluby fitness: Benefit Systems chce zwiększyć sieć

0
Podziel się:

Transakcje i list intencyjny pozwolą Benefit Systems zwiększyć sieć klubów fitness z obecnych 70 do 95, poinformował członek zarządu Grzegorz Mędza. Finalizacja może nastąpić jeszcze w tym roku.

Kluby fitness: Benefit Systems chce zwiększyć sieć
(deanm1974/iStockphoto)

Transakcje i list intencyjny pozwolą Benefit Systems zwiększyć sieć klubów fitness z obecnych 70 do 95, poinformował członek zarządu Grzegorz Mędza. Finalizacja może nastąpić jeszcze w tym roku. Łączna wartość inwestycji wyniesie nawet 103 mln zł.

- W przypadku Tiger, Fitness Club S4 i Zdrofit to umowy ostateczne, a w przypadku Calypso Fitness to list intencyjny, co oznacza prowadzenie negocjacji do zawarcia umowy ostatecznej. Będzie tu [przy Calypso] potrzebna zgoda UOKiK, ale spodziewamy się, że wszystkie transakcje zamkną się w tym roku - powiedział Mędza podczas konferencji prasowej.

- Będziemy mieli - po transakcjach - 95 klubów w 6 firmach, co stanowi ok. 4 proc. rynku polskiego pod względem ich liczby. Liczba 100 klubów jest jak najbardziej osiągalna w tym roku, bo każda sieć ma swoje plany, mogę powiedzieć, że liczba 95 się w tym roku jeszcze zwiększy - dodał.

Mędza podkreślił, że rynek klubów fitness pozostaje - obok kart sportowych - przedmiotem strategicznego zainteresowania spółki, która przez cały czas przygląda się wszystkim podmiotom na nim obecnym pod kątem możliwości akwizycyjnych.

- Wybieramy model, polegający na budowaniu strategii tak, że mamy zarówno twarde aktywa, jak i produkty - wyjaśnił.

Spółka widzi też szanse na dalszy dynamiczny wzrost liczby wydawanych kart Multisport.

- Benefit Systems miał 677 tys. kart Mulitsport na koniec pierwszego kwartału, co oznaczało ponad 100 tys. więcej użytkowników r/r. Obserwując to, co się udawało do tej pory - kilkunastoprocentowe tempo wzrostu - wierzymy w dalszy szybki wzrost. Trend na rynku i zainteresowanie produktami to podstawy, by dobre tempo wzrostu utrzymać - powiedział Mędza.

Dodał, że oferta Multisportu w najbliższym czasie poszerzy się na stałe o systemy rowerów miejskich w 12 miastach (7 tys. pojazdów) i program wakacyjny, obejmujący np. baseny na otwartym powietrzu, ścianki wspinaczkowe, siatkówkę plażową.

Benefit Systems zawarł 3 umowy dotyczące nabycia udziałów w sieciach klubów fitness - Zdrofit, Fitness Club S4 i Tiger. Sieci te mają łącznie 35 obiektów sportowo-rekreacyjnych w całym kraju. Zawarte umowy dotyczą nabycia w pierwszym etapie transakcji 30 proc. udziałów w spółkach Fitness Club S4 i Tiger oraz zwiększenia udziału w spółce Zdrofit z 28 proc. do poziomu 55 proc. Łączna wartość tych inwestycji wyniesie 22,4 mln zł.

Ponadto, zgodnie z zawartymi umowami, Benefit Systems uzyskał prawo do zwiększenia swoich udziałów we wszystkich tych podmiotach do poziomu 100 proc. w okresie najbliższych 4 lat.

Dodatkowo spółka podpisała list intencyjny z siecią Calypso, na podstawie którego podejmie negocjacje dotyczące zwiększenia ilości udziałów w Calypso Fitness SA o 50,1 proc. do poziomu 83,4 proc. Wartość tej inwestycji wyniesie 81,3 mln zł, z czego 27,5 mln zł będzie płatne gotówką, a pozostała część akcjami Benefit Systems.

Największą spółką jest Calypso Fitness, z przychodami na poziomie 60 mln zł w 2015 r. i 6 mln zł zysku. Fitness Club S4 miało 14 mln zł przychodów, a Tiger 6 mln. Dwie ostatnie sieci wg słów członka zarządu także "są zyskowne".

Podsumowując, Mędza poinformował, że nabycia "nie zmieniają polityki spółki, jeśli chodzi o podział zysku".

Zgodnie z przyjętą przez zarząd 10 lutego br. polityką dystrybucji zysków do akcjonariuszy na lata 2016-2019, spółka powinna przeprowadzić skup akcji własnych o wartości co najmniej 50 proc. zysku netto spółki za poprzedni rok obrotowy, biorąc pod uwagę sytuację finansową i potrzeby inwestycyjne spółki oraz spółek grupy kapitałowej, w tym związane z realizacją umów inwestycyjnych, jak również zapotrzebowanie spółek na płynne środki pieniężne.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)