Notowania

technologie
09.05.2016 13:34

Konsorcjum Qumaka ma umowę na sprzęt IT dla wojska za ok. 13 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Konsorcjum Qumaka i firmy Computex zawarło umowę z Inspektoratem Uzbrojenia, na mocy której dostarczy infrastrukturę informatyczną na potrzeby Sił Zbrojnych RP za blisko 13 mln zł brutto, podał Qumak

Zamówienie obejmuje 167 serwerów i trzyletni okres obsługi serwisowej, czytamy w komunikacie.

Dostarczone serwery będą przechowywały i przetwarzały dane na rzecz polskiej obronności, dlatego część z nich zostanie objęta gwarancją międzynarodową. Nowa infrastruktura obejmie wszystkie tereny działań Sił Zbrojnych RP, nawet tak niebezpieczne, jak obszary krajów będących w stanie wojny, podano również.

"Zlecenia z szeroko pojętego sektora mundurowego to bardzo perspektywiczny rynek. Umowa z Inspektoratem Uzbrojenia na dostarczenie infrastruktury IT w tak krytycznym obszarze, jakim jest obronność Polski, dowodzi o naszych kompetencjach oraz wysokim profesjonalizmie" - skomentował wiceprezes Wojciech Strusiński, cytowany w komunikacie.

Podpisana umowa to kolejny projekt firmy Qumak w obszarze obronności kraju. W zeszłym roku technologiczny integrator zdobył m.in. kontrakt na dostawę sprzętu IT dla resortu obrony, a w styczniu 2016 roku podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej na modernizację pomieszczeń zgodnie z normami wymaganymi podczas realizacji obiektów wojskowych, przypomniano.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz