Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
29.06.2018 16:29

KSF za podwyższeniem bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym PKO BP do 1%

Warszawa, 29.06.2018 (ISBnews) - Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie podwyższenie PKO Bankowi Polskiemu bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym do wysokości równoważnej 1% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko w miejsce dotychczasowego 0,75%, podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Bank otrzymał postanowienie Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) z 21 czerwca 2018 r. wydane na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w ramach prowadzonego przez KNF postępowania administracyjnego, dotyczącego przeglądu adekwatności nałożonego na bank wskaźnika bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym. W wyżej wymienionym postanowieniu KSF wyraził pozytywną opinię w sprawie nałożenia na bank bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, w wysokości równoważnej 1% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko" - czytamy w komunikacie.

W połowie czerwca KNF zwróciła się do KSF o wyrażenie opinii w sprawie podwyższenia wysokości bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, nałożonego na PKO BP, do 1% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko w miejsce dotychczasowego 0,75%.

KNF 20 grudnia ub. roku zaleciła PKO BP - jako innej instytucji o znaczeniu systemowym - utrzymywanie bufora w niezmienionej wysokości 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz