Notowania

technologie
13.10.2015 09:31

Kurs akcji InPostu spadł o 1,2% na debiucie na rynku głównym GPW

Podziel się
Dodaj komentarz

Akcje InPostu zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji spadł o 1,2% do 24,7 zł.

Ok. godz. 9:10 za akcję spółki płacono 24,3 zł po spadku o 2,8% wobec kursu odniesienia.

InPost to 479. spółka notowaną na głównym rynku GPW oraz 20. debiut na tym rynku w 2015 r.

W IPO nabywców znalazło 42% akcji spółki. Udział na poziomie 8,4% kapitału zakładowego InPost objął w ramach oferty publicznej Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Akcje sprzedawane były po 25 zł za sztukę, a redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 25%.

"InPost wielokrotnie udowadniał już w przeszłości, że jest firmą dynamiczną, która realizuje pomysły często w sposób nieszablonowy, a przy tym innowacyjną i odważnie wprowadzającą nowe rozwiązania. Myślę, że w dużej mierze wszystkie te czynniki zdecydowały o sukcesie oferty sprzedaży akcji naszej spółki. W minionych latach skutecznie zbudowaliśmy pozycję InPostu jako czołowego dostawcy usług pocztowo-logistycznych. Teraz mamy ambicję, aby wykorzystać nasze przewagi konkurencyjne do budowy pozycji największego operatora na rynku dostaw dla e-commerce. Już dziś InPost obsługuje największych graczy e-commerce na polskim rynku za pośrednictwem kurierów oraz największej sieci Paczkomatów" - skomentował prezes spółki Sebastian Anioł, cytowany w komunikacie.

Grupa Integer.pl uplasowała w ramach IPO akcje swojej pocztowo-logistycznej spółki InPost, pozyskując ze sprzedaży akcji 121,356 mln zł. Pozyskane środki Integer.pl przeznaczy na dalszy rozwój działalności paczkomatowej.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz