Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
08.06.2018 09:30

Kvarko zainwestowal w spółkę Hotel Application w ramach działania BRIdge Alfa

Kvarko zainwestował 1,2 mln zł w spółkę Hotel Application, która pracuje nad pierwszym na świecie rozwiązaniem wspierającym organizację eventów dla branży hotelarskiej, wykorzystującym sztuczną inteligencję, poinformował fundusz. Inwestycja przeprowadzona została w ramach działania BRIdge Alfa współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Projekt obejmuje stworzenie narzędzia w oparciu o sztuczną inteligencję, które zapewni hotelom nie tylko usprawnienie procesu zarządzania komunikacją eventową, ale również zaoferuje zupełnie nowe możliwości biznesowe: komercjalizację atrakcyjnej przestrzeni reklamowej wewnątrz aplikacji, nowe kanały marketingowe czy poszerzenie bazy gości. Z punktu widzenia hotelu, inteligentne rozwiązania ograniczą koszty obsługi, marketingu oraz znacznie usprawnią proces organizacji konferencji i innych wydarzeń" - czytamy w komunikacie.

Pomysłodawcą projektu Hotel Application jest spółka Meeting Application, która działa na międzynarodowym rynku wsparcia komunikacji eventowej od 2013 roku. W tym czasie zaprojektowała oraz z sukcesem wdrożyła na rynek aplikację Meeting Application, która przeznaczona jest bezpośrednio dla organizatorów i uczestników konferencji oraz innych wydarzeń wymagających nowoczesnej formy komunikacji. Dużą popularność zdobyła również wśród korporacji, które wykorzystują ją do usprawnienia wydarzeń wewnętrznych. Do tej pory Meeting Application wsparła kilkaset dużych wydarzeń w ponad 31 krajach zlokalizowanych na 6 kontynentach, podano również.

"Rozwój Meeting Application wyraźnie wskazuje, że rynek usług hotelarskich potrzebuje narzędzi poprawiających komunikację i zarządzanie wydarzeniami. Duże sieci hoteli już wymagają dostosowanych do swoich potrzeb rozwiązań - nie tylko takich, które usprawnią przepływ informacji, ale przede wszystkim pozwolą komercyjnie wykorzystać dostęp do uczestników konferencji. Stąd pomysł na stworzenie osobnej spółki Hotel Application, która skupi się na realizacji tych potrzeb. Wykorzystanie sztucznej inteligencji, analizy ogromnej ilości danych generowanych przez gości hotelowych oraz naszego doświadczenia, ze wsparciem funduszu Kvarko, może zrewolucjonizować ten obszar działań sieci hoteli. Nasza dotychczasowa współpraca z siecią hoteli Orbis tylko potwierdza, że to bardzo dobry kierunek" - powiedział prezes Meeting Application Adrian Czyczerski, cytowany w materiale.

"Hotel Application jest syntezą dotychczasowych, imponujących doświadczeń Meeting Application w branży eventowej. Za tą inwestycją przemawiają nie tylko ogromne kompetencje zespołu, ale również nasza wspólna wizja, w jaki sposób możemy polepszyć istniejące standardy w branży. Mówimy tutaj o dalszej automatyzacji procesów, a w konsekwencji o bezprecedensowej skalowalności modelu biznesowego. Po rozmowie z kilkoma klientami postanowiliśmy postawić wszystko na głowie. To jest zupełnie nowa jakość. Pamiętajmy też, jakie są trendy, ile buduje się nowych hoteli i centrów konferencyjnych, jak zmienia się kultura spotkań biznesowych. Hotel to już nie jest tylko miejsce do spania. Hotel Application zrewolucjonizuje światowy rynek organizacji eventów" - dodał prezes Kvarko Paweł Wielgus.

Kvarko to fundusz inwestujący w innowacyjne spółki naukowe i technologiczne, wywodzące się głównie z polskich jednostek naukowych.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz