Notowania

leki
09-10-2018 (12:54)

Selvita ma umowę z Icon Clinical Research. Czas na badania kliniczne

Selvita porozumiała się z partnerem z Irlandii. Firma Icon Clinical Research dostała zlecenie na przeprowadzenie pierwszej fazy badań klinicznych nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego w ramach projektu SEL120.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Laboratorium Selvity.

Selvita porozumiała się z partnerem z Irlandii. Firma Icon Clinical Research przeprowadzi pierwszą fazę badań klinicznych nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego w ramach projektu SEL120.

Polska firma biotechnologiczna robi kolejny krok w kierunku wprowadzenia na rynek własnego leku. Selvita na początku przyszłego roku chce rozpocząć badania kliniczne SEL120.

"Prace prowadzone będą w ramach projektu WIND-P0, realizowanego w ramach Programu Sektorowego INNOMED, którego celem jest przeprowadzenie kompleksowych badań przedklinicznych oraz wprowadzenie do badań klinicznych wyselekcjonowanej przez spółkę cząsteczki o największym potencjale terapeutycznym jako nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego" - czytamy w komunikacie.

Związek SEL120, będący kandydatem klinicznym, do tej pory wykazał wysoką skuteczność jako monoterapia w licznych modelach zwierzęcych ostrej białaczki szpikowej, chłoniaka z komórek płaszcza, raka jelita grubego, raka piersi oraz w przypadku guzów Wilmsa.

Icon Clinical Research Limited, który ma przeprowadzić procedurę badań klinicznych na zlecenie Selvity, to podmiot posiadający blisko trzydziestoletnie doświadczenie w realizacji badań klinicznych różnych faz, m.in. w dziedzinie onkologii.

Badania naukowe. Rząd dofinansuje konkretne efekty, a nie poszukiwanie odpowiedzi na "tajemnicze pytania"

Szacowany koszt zlecenia wynosi 3 mln 841 tys. 209,06 euro, czyli około 16,5 mln zł. Jak wskazuje spółka, będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Spółka jednocześnie informuje, że rozpoczęcie badań klinicznych związku SEL120 jest zależne od uzyskania ostatecznych pozytywnych wyników badań przedklinicznych.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Od 2011 roku jest też w gronie giełdowych spółek. Początkowo jej akcje były notowane na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 roku trafiły na główny rynek GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leki, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2018

FidelZnowu propaganda korporacyjna. Farmacja jest zainteresowana lekiem, który przedłuża zycie ale nie leczy. W ten sposób zarabia miliardy na ludzkiej … Czytaj całość

09-10-2018

InkaJeżeli ten lek będzie bardzo skuteczny nie wejdzie na rynek. Zlecający badanie oczekuję na to żeby stosować go bardzo długo oczywiście ma też … Czytaj całość

09-10-2018

HhOby sie udalo a lek wszedl do obrotu pod polska flaga i pomagal chorym. oby nie sprzedali patentu a nabywca nie schowal skutecznego leku w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)