Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Selvita ma umowę z Icon Clinical Research. Czas na badania kliniczne

Selvita ma umowę z Icon Clinical Research. Czas na badania kliniczne

Laboratorium Selvity. Fot. Selvita
Laboratorium Selvity.

Selvita porozumiała się z partnerem z Irlandii. Firma Icon Clinical Research przeprowadzi pierwszą fazę badań klinicznych nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego w ramach projektu SEL120.

Polska firma biotechnologiczna robi kolejny krok w kierunku wprowadzenia na rynek własnego leku. Selvita na początku przyszłego roku chce rozpocząć badania kliniczne SEL120.

"Prace prowadzone będą w ramach projektu WIND-P0, realizowanego w ramach Programu Sektorowego INNOMED, którego celem jest przeprowadzenie kompleksowych badań przedklinicznych oraz wprowadzenie do badań klinicznych wyselekcjonowanej przez spółkę cząsteczki o największym potencjale terapeutycznym jako nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego" - czytamy w komunikacie.

Związek SEL120, będący kandydatem klinicznym, do tej pory wykazał wysoką skuteczność jako monoterapia w licznych modelach zwierzęcych ostrej białaczki szpikowej, chłoniaka z komórek płaszcza, raka jelita grubego, raka piersi oraz w przypadku guzów Wilmsa.

Czytaj więcej: Śmierć pacjenta wstrzymała badania kliniczne leku

Icon Clinical Research Limited, który ma przeprowadzić procedurę badań klinicznych na zlecenie Selvity, to podmiot posiadający blisko trzydziestoletnie doświadczenie w realizacji badań klinicznych różnych faz, m.in. w dziedzinie onkologii.

Badania naukowe. Rząd dofinansuje konkretne efekty, a nie poszukiwanie odpowiedzi na "tajemnicze pytania"


 

Szacowany koszt zlecenia wynosi 3 mln 841 tys. 209,06 euro, czyli około 16,5 mln zł. Jak wskazuje spółka, będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Spółka jednocześnie informuje, że rozpoczęcie badań klinicznych związku SEL120 jest zależne od uzyskania ostatecznych pozytywnych wyników badań przedklinicznych.

Czytaj więcej: Selvita rusza z ofertą akcji. Chce w 3 lata podwoić wartość biznesu

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Od 2011 roku jest też w gronie giełdowych spółek. Początkowo jej akcje były notowane na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 roku trafiły na główny rynek GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

leki, badania kliniczne, selvita, sel120, icon clinical research
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Sara797
2018-10-10 17:13
Ponowic badania anonimowo i ocenić rezultaty
Sara797
2018-10-10 17:12
Ponowic badania anonimowo i badać rezultsty
Margal
2018-10-10 09:17
To żadne koszty w porównaniu z tym, co PiS daje Rydzykowi na te odwierty, z których nikt nic nie ma !!
Pokaż wszystkie komentarze (9)