Notowania

budownictwo
18.07.2016 11:34

Lokum Deweloper przydzielił obligacje serii C o wartości nom. 40 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Lokum Deweloper przydzielił obligacje serii C o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł, poinformowała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie prowadzonych oraz planowanych przez grupę projektów deweloperskich, w tym także zakup nowych gruntów, podano także.

"Zgodnie z naszymi przewidywaniami, oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów. Pozyskane środki przeznaczymy na uruchomienie nowych inwestycji i zakup uprzednio zakontraktowanych gruntów" - powiedział prezes Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

Obligacje są 3-letnie o zmiennym oprocentowaniu równym stawce WIBOR 6M powiększonym o marżę w wysokości 3,60% w skali roku. Zostały wyemitowane jako niezabezpieczone, podano również.

"Bardzo dobry standing finansowy Lokum Deweloper, prowadzone obecnie oraz planowane w najbliższej przyszłości projekty oraz dobre zarządzanie grupą przekonały inwestorów do inwestycji w obligacje spółki, pomimo dużego nasycenia rynku obligacjami deweloperów. Obligatariusze to wyłącznie inwestorzy instytucjonalni" - skomentował menadżer odpowiedzialny za dział obligacji korporacyjnych w DM Navigator Mateusz Mucha, również cytowany w komunikacie.

Zamiarem spółki jest wprowadzenie obligacji serii C do obrotu na rynku Catalyst.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst. W grudniu 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz