Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Właściciel Reserved sprzedał ciuchy za 8 mld zł. Podsumował 2018 rok

W dwucyfrowym tempie rosną zyski grupy LPP, która w 2018 roku zwiększyła skalę działania o prawie 10 proc. Ponad połowa rocznego zysku EBIT przypadła na ostatnie trzy miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe LPP)
LPP pochwalił się wynikami.

Gdańska grupa odzieżowa LPP gra w otwarte karty. Już drugiego dnia nowego roku opublikowała wstępne wyniki za cały ubiegły rok. Z szacunków wynika, że w ciągu 12 miesięcy przychody ze sprzedaży wyniosły 8 mld 40 mln zł.

W porównaniu z 2017 rokiem sprzedaż właściciela Reserved zwiększyła się o 14 proc. Było to możliwe m.in. dzięki otwieraniu nowych sklepów. Powierzchnia handlowa na dzień 31 grudnia 2018 roku wyniosła 1 mln 91 tys. metrów kwadratowych. Wzrosła w rok o 9 proc.

Choć nieco szybciej zwiększyły się koszty działalności LPP (o 15 proc. rok do roku), nie przeszkodziły w poprawie zysków. Przed opodatkowaniem wyniosły 4 mld 396 mln zł brutto (+18 proc.). Z kolei zysk EBIT to 743 mln zł (+28 proc.).

Ponad połowa EBIT grupa LPP wypracowała w samym czwartym kwartale. Było to 420 mln zł. Złożyła się na to sprzedaż ubrań o wartości prawie 2,4 mld zł.

Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni

Spółka podkreśla, że przedstawione dane finansowe są szacunkowe i mogą różnić się od ostatecznego wyniku finansowego za 2018 rok. Będzie on jeszcze podlegał badaniu biegłego rewidenta.

Na oficjalną publikację sprawozdania finansowego musimy poczekać do 11 kwietnia.

Do LPP należą oprócz Reserved także takie marki jak Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Centrale firmy znajdują się w Gdańsku, gdzie tworzone są kolekcje marek Reserved, Cropp i SiNSAY oraz w Krakowie, gdzie powstają kolekcje Mohito i House.

Odkąd LPP rozwija się również poza granicami Polski, biura firmy powstały także w Szanghaju oraz Dhace.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lpp, reserved, wyniki, sprzedaż, handel, ubrania, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2019

upsW Dhace to LPP był na czarnej liście za bezzasadne obcinanie kasy fabrykom. Polityka firmy jest taka, żeby się przyczepić do byle czego, byle tylko … Czytaj całość

03-01-2019

ObywatelGratuluję. Normalna firma z polskim kapitałem bez powiązań z politykami lub służbami. Szacunek

03-01-2019

borezBardzo udany rok. Widać, że polska marka staje się coraz popularniejsza na świecie.

Rozwiń komentarze (13)