Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Właściciel Reserved sprzedał ciuchy za 8 mld zł. Podsumował 2018 rok

13
Podziel się:

W dwucyfrowym tempie rosną zyski grupy LPP, która w 2018 roku zwiększyła skalę działania o prawie 10 proc. Ponad połowa rocznego zysku EBIT przypadła na ostatnie trzy miesiące.

LPP pochwalił się wynikami.
LPP pochwalił się wynikami. (mat. prasowe LPP)

Gdańska grupa odzieżowa LPP gra w otwarte karty. Już drugiego dnia nowego roku opublikowała wstępne wyniki za cały ubiegły rok. Z szacunków wynika, że w ciągu 12 miesięcy przychody ze sprzedaży wyniosły 8 mld 40 mln zł.

W porównaniu z 2017 rokiem sprzedaż właściciela Reserved zwiększyła się o 14 proc. Było to możliwe m.in. dzięki otwieraniu nowych sklepów. Powierzchnia handlowa na dzień 31 grudnia 2018 roku wyniosła 1 mln 91 tys. metrów kwadratowych. Wzrosła w rok o 9 proc.

Choć nieco szybciej zwiększyły się koszty działalności LPP (o 15 proc. rok do roku), nie przeszkodziły w poprawie zysków. Przed opodatkowaniem wyniosły 4 mld 396 mln zł brutto (+18 proc.). Z kolei zysk EBIT to 743 mln zł (+28 proc.).

Ponad połowa EBIT grupa LPP wypracowała w samym czwartym kwartale. Było to 420 mln zł. Złożyła się na to sprzedaż ubrań o wartości prawie 2,4 mld zł.

Zobacz także: Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni

Spółka podkreśla, że przedstawione dane finansowe są szacunkowe i mogą różnić się od ostatecznego wyniku finansowego za 2018 rok. Będzie on jeszcze podlegał badaniu biegłego rewidenta.

Na oficjalną publikację sprawozdania finansowego musimy poczekać do 11 kwietnia.

Do LPP należą oprócz Reserved także takie marki jak Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Centrale firmy znajdują się w Gdańsku, gdzie tworzone są kolekcje marek Reserved, Cropp i SiNSAY oraz w Krakowie, gdzie powstają kolekcje Mohito i House.

Odkąd LPP rozwija się również poza granicami Polski, biura firmy powstały także w Szanghaju oraz Dhace.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(13)
Radek
3 lata temu
Dobre tempo wzrostu jak na tą skalę działalności.
Xyz
3 lata temu
Normalna firma to by szyła w Polsce a nie żądała astronomicznych cen za chińskie szmaty.
john
3 lata temu
Ilość sprzedanych sztuk pokazuje, że jednak projekty i jakość ubrań odpowiada ogromnej liczbie osób.
Klient_reserv...
3 lata temu
Szkoda tylko, że z dobrej jakości bawełny, przerzucili się na jakieś badziewie w stylu poliamid i poliester, a cena ubrań poszła o 20% w górę. Przeglądajcie metki.
Fffff
3 lata temu
Dziadowska jakość ubrań, od dawna tam nie kupuję