Notowania

giełda
06.07.2017 16:13

Mabion ma pozytywną rekomendację NCBR wniosku o dofinansowanie na 28,4 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek Mabionu o dofinansowanie projektu pn. "Rozwój leku biotechnologicznego poprzez opracowanie innowacyjnego przeciwciała monoklonalnego podklasy IgG1 o obniżonej zawartości niekorzystnych glikoform względem leku referencyjnego - skierowanego przeciwko EGFR" został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do dofinansowania, podał Mabion.

"Całkowity koszt projektu został określony na 40 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 28,4 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Wniosek spółki o dofinansowanie został pozytywnie rozpatrzony i rekomendowany do dofinansowania. Ostateczna kwota dofinansowania może ulec zmianie w momencie zawarcia umowy o dofinansowanie, podano także.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz