Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Marcin Dyl został ponownie wybrany na prezesa IZFiA

Marcin Dyl został ponownie wybrany na prezesa IZFiA

Warszawa, 21.04.2017 (ISBnews) - Walne zgromadzenie członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) ponownie powierzyło Marcinowi Dylowi stanowisko prezesa i misję reprezentowania rynku funduszy inwestycyjnych w kolejnej, czwartej już kadencji, podała Izba. Dyl pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1 lipca 2005 r.

"Powołanie mnie po raz czwarty na prezesa IZFiA odbieram jako wyraz uznania dla moich kompetencji, ponad 20-letniego doświadczenia na rynku kapitałowym oraz zawodowych kwalifikacji do pełnienia tej zaszczytnej funkcji, zwłaszcza, że otoczenie prawne tak dynamicznie się zmienia. Nasze cele pozostają jednak stabilne, przede wszystkim chcę służyć owocnemu dialogowi pomiędzy organami ustawodawczymi i regulacyjnymi tak, aby stwarzały dobre warunki do rozwoju rynku. Chcemy również wzmacniać rolę zarządzania aktywami w gospodarce" - powiedział prezes, cytowany w komunikacie. 

Obecnie najważniejszym tematem, nad którym pracują cztery zespoły robocze powołane w Izbie jest nowa legislacja związana z wdrażaniem dyrektywy MiFID II, podano także.   

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami jest organizacją zrzeszającą, na zasadach dobrowolności, działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych, działa na mocy ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych. W funduszach inwestycyjnych w Polsce na koniec marca 2017 r. zgromadzonych było ponad 273 mld zł. 

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie