Notowania

transport
13-06-2018 (13:58)

Mobilis zainaugurował przewozy 61 autobusami hybrydowymi w Warszawie

Mobilis oficjalnie zainaugurował realizację kontraktu na przewozy autobusowe dla Warszawskiego Transportu Publicznego, realizowane flotą 61 autobusów hybrydowych, poinformowali przedstawiciele spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jest to już 10. istotny kontrakt Warszawy zawarty z firmą Mobilis. Jesteśmy dumni z bycia największym prywatnym operatorem w tym mieście. Kontrakt jest wyjątkowy, bo mowa tu o największej flocie hybrydowych autobusów" - powiedział Shimon Goldberg z rady nadzorczej Mobilisa podczas konferencji prasowej.

Prezes Mobilisa w Polsce Dariusz Załuska przypomniał, że spółka realizuje w Warszawie ok. 60% przewozów zlecanych innym przewoźnikom niż Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA). 

"Jesteśmy poważnym graczem na warszawskim rynku i nim chcemy pozostać" - podkreślił Załuska.

Kontrakt jest realizowany pojazdami MAN Lion's City Hybrid - 50 autobusów jest w ruchu, a 11 stanowi rezerwę. Zamówienie obejmuje przewozy na poziomie ok. 4 mln wozokilometrów rocznie od 9 czerwca 2018 r. do końca 2025 r.

"Autobusy pojawiły się 9 czerwca. Są to autobusy nowe, w pełni niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację" - dodała zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Katarzyna Strzegowska.

Moblis, wchodzący w skład Mobilis Group, wygrał w 2003 r. pierwszy istotny kontrakt na obsługę autobusowej komunikacji miejskiej w Warszawie, gdzie dziś jego flota obejmuje 223 autobusy. Ponadto realizuje przewozy 78 autobusami w Krakowie.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie