Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Monika Nowakowska nie jest już prezesem Miraculum

7
Podziel się:

Ważne zmiany u producenta kosmetyków Pani Walewska, Chopin i Wars.

Monika Nowakowska nie jest już prezesem Miraculum
(Miraculum SA)

Monika Nowakowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Miraculum. Jednocześnie rezygnacje z funkcji członków zarządu złożyli Marek Kamola i Tomasz Tuora.

"Przyczyną złożenia przez panią Monikę Nowakowską rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa zarządu jest chęć powołania nowego zarządu, składającego się z osób, które uzyskałyby poparcie większości akcjonariatu spółki" - czytamy w informacji przekazanej przez spółkę.

Miraculum to znany producent kosmetyków takich jak Pani Walewska, Chopin i Wars. Monika Nowakowska jest jednocześnie akcjonariuszem w spółce, posiada prawie 20-proc. udział w akcjonariacie.

W ostatnich latach firma przechodziła przez wiele zmian i restrukturyzacji. Pod koniec 2011 r., po zawarciu układu z wierzycielami, ogłosiła nową strategię rozwoju opartą na akwizycjach oraz konsolidacji branży. W maju 2012 r. kupiła m.in. sto procent udziałów w firmie Multicolor, zajmującej się dystrybucją marek Joko i Virtual.

Kurs akcji Miraculum w tym roku

W rozmowie z WP money Monika Nowakowska zapowiadała w tym roku, że będzie chciała postawić na rozwój eksportu produktów, głównie na Wschód. M.in. dlatego firma uruchomiła niedawno spółkę zależną w Rosji.

Obecne rezygnacje zostały uzasadnione brakiem poparcia ze strony części akcjonariuszy dla zaproponowanej przez nich strategii dofinansowania spółki w postaci m.in. podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję akcji z zachowaniem prawa poboru. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w braku przyjęcia stosownej uchwały emisyjnej przez nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Miraculum podało też, że na wniosek akcjonariusza reprezentujące 10,67 proc. kapitału - Rubid 1 sp. z o.o. - do porządku obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 17 stycznia włączono projekt uchwały w sprawie powołania Moniki Nowakowskiej do rady nadzorczej spółki.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Leokadia
6 lat temu
325szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk ow.ly/hFLD307jvdj, kocham takie promocje
Stanisława
6 lat temu
15odbijajac od tematu, warto czasem pochodzić po necie, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: bit.ly/2ipIqHg, sama dostałam 3 sztuki!
Beata
6 lat temu
238szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: bit.ly/2ipIqHg, w koncu naprawili swoj blad
Bogumiła
6 lat temu
606chyba najlepszym sposobem na zdobywanie prezentów na ostania chwile sa konkursy, wejdz, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ipIqHg, w koncu naprawili swoj blad
Łucja
6 lat temu
549dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk ow.ly/hFLD307jvdj, kocham takie promocje