Notowania

finanse
16-11-2018 (14:44)

Morawiecki: Budżet zanotuje 'paromiliardową nadwyżkę' na koniec października

Budżet państwa zanotuje kilkumiliardową nadwyżkę na koniec października 2018 r., poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mam ostatnie dane z wykonania budżetu. One są jeszcze liczone, dokładnie dane będą pokazane w ciągu najbliższych kilku dni. Na koniec października jest też paromiliardowa nadwyżka w budżecie państwa, co jest ważne dla percepcji naszej gospodarki w szerszym odbiorze społecznym" - powiedział Morawiecki podczas konferencji w trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie.

Wcześniej dziś minister finansów Teresa Czerwińska poinformowała podczas Kongresu 590, że deficyt budżetu centralnego na koniec tego roku może wynieść nawet poniżej 50% zakładanego na br. Dodała, że dane z samorządów napływają do resortu finansów, ale deficyt całego sektora finansowego również będzie niższy. Według niej, deficyt w tym ujęciu może wynieść 0,5-0,6% PKB na koniec tego roku.

Według danych Ministerstwa Finansów (ze sprawozdania operatywnego z wykonania budżetu), w budżecie państwa na koniec września br. odnotowano nadwyżkę w wysokości 3,18 mld zł. Ustawowy plan na cały rok to 41,49 mld zł deficytu.

 

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz