Notowania

budownictwo
25.11.2015 11:50

Mostostal Zabrze liczy na rozwój współpracy z Alstomem

Podziel się
Dodaj komentarz

Mostostal Zabrze nawiązał współpracę z Alstom Transport w zakresie produkcji elementów pojazdów szynowych i liczy, że ta kooperacja rozwinie się, dając "kilkadziesiąt milionów złotych przychodów rocznie" w perspektywie 1-2 lat, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Janik.

"Pojawiła się możliwość sprzedaży na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Na razie przygotowaliśmy pierwsze zlecenia. Mamy nadzieję, że będzie to współpraca, jak z Liebherrem, gdzie mamy 70-80 mln zł przychodów" - powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że Alstom wykorzystał już swoje moce w fabryce w Chorzowie i chciał znaleźć współpracownika zlokalizowanego w pobliżu.

"Alstom ma wyśrubowane wymagania. Złożyli pierwsze zlecenia i mamy nadzieję, że po weryfikacji jakości przerodzą się w szerszą współpracę. To jest bardzo perspektywiczny temat" - podkreślił Janik.

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 1000 pracowników w sektorze transportu. Posiada w Chorzowie fabrykę taboru szynowego oraz nowoczesne centrum serwisowe dla pociągów Pendolino w Warszawie.

Zakład w Chorzowie powstał na bazie przejętej spółki Konstal. Obecnie Alstom Konstal S.A. jest jedną z 32 fabryk taboru szynowego w Grupie Alstom.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 862 mln zł w 2014 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz