Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pce
14.05.2010 08:54

MSP czeka na oferty kupna Puław i Polic

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło w piątek inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup oddzielnie Zakładów Azotowych Puławy i Zakładów Chemicznych Police.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime.com)

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło w piątek inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup oddzielnie Zakładów Azotowych Puławy i Zakładów Chemicznych Police - podał resort w ogłoszeniach prasowych. Oferty można składać do 28 czerwca.

Resort zamierza sprzedać od 10 do 50,67 proc. Zakładów Azotowych Puławy i od 10 do 59,41 proc. Zakładów Chemicznych Police.

Oferty w obu przypadkach można składać do 28 czerwca tego roku, w siedzibie MSP.

Potencjalni inwestorzy zostaną poinformowani przez ministra skarbu o podjętej decyzji do 30 lipca 2010 roku.

Wcześniej, w ostatni wtorek, Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu, informował PAP, że jeśli jakiś podmiot złoży oferty na oba podmioty, to resort będzie z nim rozmawiać o sprzedaży obu spółek. Nie wykluczał jednak, że uda się sprywatyzować tylko jedną ze spółek.

Wchodzące w skład II grupy chemicznej Zakłady Azotowe Puławy i Zakłady Chemiczne Police podpisały na początku lutego porozumienie o współpracy biznesowej. Jednak o ile kondycja finansowa Puław jest dość dobra, to Police borykają się z problemami finansowymi.

W grudniu Agencja Rozwoju Przemysłu zgodziła się udzielić Policom 150 mln zł pomocy publicznej, uzależniając decyzję od stanowiska Komisji Europejskiej. Police potrzebują środków na spłatę wierzytelności, w tym 130 mln zł dla PGNiG, zakup surowca, bieżącą działalność i realizację zadań restrukturyzacyjnych.

W 2009 roku Police miały ponad 422 mln zł straty przy 1,49 mld zł przychodów. Puławy mają własny rok obrotowy. W pierwszym półroczu 2009/10 r spółka poniosła 46,2 mln zł straty netto przy 895,8 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Tagi: pce, zap, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz