Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP wybrało doradców przy ofercie PZU

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało doradców, którzy będą świadczyć usługi przy ofercie publicznej PZU. Rolę globalnego koordynatora będą pełnić Credit Suisse i Morgan Stanley.

MSP wybrało doradców przy ofercie PZU
(Centrum Prasowe PZU S.A.)

Te dwie instytucje, wybrane przez MSP, będą również pełnić rolę prowadzącego księgę popytu w ofercie międzynarodowej IPO PZU. Dodatkowo, w ofercie międzynarodowej będą uczestniczyć prowadzący księgę popytu wybrani przez Eureko B.V., którymi są Deutsche Bank i Goldman Sachs - poinformowało MSP w komunikacie.

_ Wybór uczestników konsorcjum doradczego został dokonany zgodnie z zapisami Umowy Ugody i Dezinwestycji _ - napisano w komunikacie.

Wybór prowadzących księgę popytu w ofercie krajowej IPO PZU ma zostać dokonany na początku 2010 r.

_ Intencją akcjonariuszy jest, aby debiut publiczny PZU miał miejsce w połowie 2010 r. IPO PZU będzie jedną z najbardziej znaczących transakcji w historii polskich rynków kapitałowych, i jednym z największych debiutów publicznych w 2010 roku w Europie i na Świecie _ - napisano.

W październikowej ugodzie pomiędzy Eureko i Skarbem Państwa, największymi akcjonariuszami PZU, zobowiązano zarząd spółki do złożenia prospektu do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu siedmiu miesięcy od podjęcia uchwały w tej sprawie.

Na początku grudnia nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU upoważniło zarząd spółki do podjęcia działań mających na celu przygotowanie spółki do wejścia na giełdę do końca 2012 roku. Minister skarbu Aleksander Grad oceniał w listopadzie, że do IPO spółki mogłoby dojść w pierwszym półroczu 2010 r.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)