Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niewielkie spadki na Wall Street. Czekają na wystąpienie Janet Yellen

0
Podziel się:

Sprawdź, jaki przebieg miała poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Niewielkie spadki na Wall Street. Czekają na wystąpienie Janet Yellen
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami najważniejszych indeksów. Inwestorzy poznali słabsze niż się spodziewano dane z gospodarki USA.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,44 proc. do 17 719,92 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,37 proc. do 5108,67 pkt. S&P 500 spadł o 0,46 proc. do 2080,42 pkt.

Indeks aktywności sektora wytwórczego (PMI) w rejonie Chicago spadł w listopadzie do 48,7 pkt. z 56,2 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się spadku indeksu do 54 pkt. Poziom 50 pkt. stanowi granicę pomiędzy rozwojem a recesją.

National Association of Realtors podało, że liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w październiku przez Amerykanów wzrosła miesiąc do miesiąca o 0,2 proc. Analitycy z Wall Street spodziewali się wzrostu o 1,0 proc. We wrześniu liczba podpisanych umów spadła o 1,6 proc. mdm po korekcie.

Fed odbędzie swoje posiedzenie w dniach 15-16 grudnia, jednak wcześniej inwestorzy poznają ważne dane z USA, które mogą stanowić wskazówkę co do decyzji amerykańskich bankierów centralnych.

Z wyliczeń agencji Bloomberg wynika, że notowania kontraktów terminowych wskazują, iż prawdopodobieństwo podwyżki stóp w grudniu jest wyceniane na rynku na ok. 74 proc. W czwartek Janet Yellen, prezes Fed będzie przemawiała przed Kongresem. W piątek w Stanach Zjednoczonych planowana jest publikacja danych z rynku pracy za listopad.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)