Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

NWAI DM przeprowadzi oferty o łącznej wartości 0,5 mld zł

0
Podziel się:

NWAI DM chce w przyszłym roku przeprowadzić do 20 projektów emisji na rynkach akcji i obligacji o łącznej wartości 0,5 mld zł.

NWAI DM przeprowadzi oferty o łącznej wartości 0,5 mld zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEIXdWZ

NWAI DM chce w przyszłym roku przeprowadzić do 20 projektów emisji na rynkach akcji i obligacji o łącznej wartości 0,5 mld zł, powiedział agencji ISB prezes Mateusz Walczak.

_ Będą to emisje na GPW, NewConnect oraz Catalyst. Obecnie mamy już harmonogram sześciu projektów na końcówkę bieżącego roku i I kw. 2011na parkiet główny giełdy i rynek altermatywny. Jeśli chodzi o obligacje to spodziewam się organizowania emisji dla deweloperów, firm energetycznych, czy produkcyjnych, w tym firm już notowanych na GPW. Chcemy żeby były to emisje o parametrach, które już na Catalyst pozwolą na aktywny handel tymi instrumentami _ – powiedział ISB Walczak.

Wśród tych projektów jest emisja producenta drewna klejonego TimberOne na ok. 20 mln zł. W tym roku NWAI DM realizował projekty o łącznej wartości ok. 250 mln zł.

bEEIXdXb

_ Chcemy iść w stronę modelu banku inwestycyjnego. Oznacza to m.in. oferowanie spółkom pozyskującym za naszym pośrednictwem usługę subemisji. W średnich spółkach tkwi największy potencjał rozwoju, a my chcemy pokazać emitentom i klientom, że wierzymy w te biznesy i wspólnie inwestujemy w ich wartość. Dlatego bardzo selekcjonujemy projekty, które obsługujemy. Obecnie jesteśmy dochodowi i posiadamy środki finansowe, ale w przyszłości na konkretne projekty możemy potrzebować zasilenia kapitałem. Dlatego uważam, że upublicznienie NWAI jest kwestią czasu, ale póki co rozwijamy się organicznie _ – dodał prezes NWAI.

Zaznaczył jednocześnie, że NWAI złoży jeszcze w tym roku wniosek do KNF o rozszerzenie zakresu jego licencji, aby móc świadczyć usługę subemisji. Dom maklerski będzie rozwijał usługę asset management oraz spółki portfelowe inwestujące w nieruchomości i sztukę.

_ Grupa naszych klientów systematycznie rośnie i chcemy dostarczać im ofertę nie tylko standardowych, ale również alternatywnych inwestycji. W ciągu roku liczę, że będziemy zarządzać aktywami klientów indywidualnych do kwoty 100 mln zł _ – dodał Walczak.

bEEIXdXC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)