Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
27.09.2018 15:53

NWZ CI Games zdecydowało o kapitale docelowym na akwizycje lub projekty

Warszawa, 27.09.2018 (ISBnews) -  Akcjonariusze CI Games zdecydowali o upoważnieniu zarządu do emisji akcji w ramach kapitału docelowego, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. Upoważnienie ma być opcją pozyskania kapitału w sytuacji, gdy pojawią się "interesujące cele akwizycji w obrębie producentów gier wideo lub istotne, nowe projekty".

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki postanawia zmienić statut spółki przez ustanowienie upoważnienia zarządu spółki do podwyższenia, za zgodą rady nadzorczej spółki, kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę nie większą niż 1 133 000 zł na okres 3 lat od dnia zarejestrowania w rejestrze przedsiębiorców zmiany statutu spółki dokonanej niniejszą uchwałą" - czytamy w uchwale.

Udzielenie zarządowi spółki prawa podwyższania kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego stworzy możliwość sprawnego, elastycznego pozyskiwania dodatkowych środków finansowych dla spółki. Środki finansowe pochodzące z emisji akcji w ramach kapitału docelowego zostaną przeznaczone w szczególności na potencjalne akwizycje podmiotów lub aktywów oraz na realizację nowych, potencjalnych projektów w przyszłości, podano w uzasadnieniu do uchwały.

Wcześniej, pod koniec sierpnia prezes Marek Tymiński powiedział m.in., że obecnie spółka nie ma potrzeby przeprowadzenia emisji akcji, a uwzględniając środki na rachunkach bankowych oraz linię kredytową spółka ma przeszło 40 mln zł dostępnych środków.

Obecnie kapitał zakładowy CI Games S.A., w pełni opłacony, wynosi 1 511 099,90 zł i dzieli się na 151,1 mln akcji o wartości nominalnej 0,01 zł każda.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz