Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NWZ Echo zdecyduje 20 I o wydzieleniu segm. mieszkaniowego do spółki zależnej

0
Podziel się:
NWZ Echo zdecyduje 20 I o wydzieleniu segm. mieszkaniowego do spółki zależnej

Akcjonariusze Echo Investment zdecydują o zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki - działalności operacyjnej związanej z działalnością deweloperską w zakresie projektów mieszkaniowych - na rzecz spółki zależnej, wynika z projektów walnego zwołanego na dzień 20 stycznia.

Wcześniej partner współzarządzający Griffin Real Estate i członek rady nadzorczej Echo Maciej Dyjas wskazywał w rozmowie z ISBnews, że Griffin RE chce wzmocnić segment mieszkaniowy Echo Investment, weryfikuje możliwe strategie dla tego segmentu oraz sytuację i aktywa na rynku i nie wyklucza akwizycji.

Pod koniec sierpnia Echo Investment poinformowało, że rozpoczęło proces analizy strategicznej posiadanego portfela nieruchomości i związanych z nimi możliwości biznesowych. Dyjas w rozmowie z ISBnews wskazał, że zakończenie przeglądu i zaprezentowanie nowej "ewolucyjnej" strategii dewelopera nastąpi w I kwartale 2016 roku.

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)