Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oferta konsorcjum Vistal na 158,5 mln zł najkorzystniejsza na most w Norwegii

0
Podziel się:
Oferta konsorcjum Vistal na 158,5 mln zł najkorzystniejsza na most w Norwegii

Oferta konsorcjum Vistal Gdynia i HAK Entrepren?r AS o wartości 158,5 mln zł (332,6 mln NOK netto) na budowę nowego mostu Tana Bru w Norwegii została wybrana jako najkorzystniejsza, podała spółka.

"Jest to pierwsza oferta Vistal Gdynia, w formule generalnego wykonawcy, wybrana jako najkorzystniejsza na rynku skandynawskim. Generalne wykonawstwo w Skandynawii to jeden z filarów strategii Grupy Vistal i kolejny krok w rozwoju spółki. Grupa zrealizowała oraz realizuje w formule generalnego wykonawcy, projekty infrastrukturalne w Polsce" - czytamy w komunikacie.

"W 2014 roku założyliśmy w Szwecji spółkę zależną, której celem jest zwiększanie naszej skali działalności na rynku skandynawskim, poszerzanie zakresu wykonywanych prac i udział w przetargach publicznych. [...] Oferta na realizację mostu Tana Bru to bardzo prestiżowy projekt, wymagający zastosowania skomplikowanych technologii inżynieryjnych. Norweski projekt zakłada zburzenie istniejącego obiektu z 1948 roku i wybudowanie nowego mostu nad rzeką Tana, która jest popularnym, objętym ochroną łowiskiem łososia. Odpowiednie zaplecze technologiczne i unikalne know-how Grupy Vistal pozwala nam na udział w najbardziej skomplikowanych projektach" - powiedział prezes Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki. W 2015 r. miała 410 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)