Notowania

OT Logistics rozwija działalność na Bałkanach. Chce kupić kolejną spółkę

- Ekspansja na Bałkanach jest ważnym ogniwem w rozwoju naszej działalności - deklaruje prezes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OT Logistics)

OT Logistics zaoferowało w ramach przetargu 2,5 mln euro za nabycie około 1,7 mln akcji, stanowiących 51 proc. udziałów w spółce AD Montecargo.

"Ekspansja na Bałkanach jest ważnym ogniwem w rozwoju naszej działalności. Montecargo działa na perspektywicznym rynku kolejowym, który jest istotny z punktu widzenia rozwoju naszej działalności. Ta transakcja wpisuje się w realizację strategii OT Logistics i może zwiększyć nasze możliwości obsługi ładunków w korytarzu transportowym łączącym porty na Bałtyku i Adriatyku" - powiedział prezes Zbigniew Nowik, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

OT Logistics proponuje dodatkowe inwestycje o wartości 2,6 mln euro w celu lepszego wykorzystania potencjału i wzmocnienia konkurencyjności Montecargo - podano również.

Równolegle OT Logistics prowadzi negocjacje z władzami Czarnogóry w sprawie nabycia pakietu 30 proc. udziałów w spółce Luka Bar AD BAR. To operator portu morskiego w Barze, który stwarza szerokie możliwości wykorzystania transportu intermodalnego na Bałkanach i umożliwia dogodny transport drogą morską m.in. produktów rolnych do Afryki i na Bliski Wschód.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz