Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgd
12.05.2010 14:10

Paged Meble uruchomi nową linię produkcyjną

Paged we wrześniu tego roku uruchomi nową linię produkcyjną w zakładzie Paged Meble w Jarocinie. Wartość inwestycji to 8 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brw.com.pl)

Paged we wrześniu tego roku uruchomi nową linię produkcyjną w zakładzie Paged Meble w Jarocinie. Wartość inwestycji to 8 mln zł. Spółka chce wejść w nowe kategorie produktowe, m.in. w meble dziecięce i łazienkowe i wprowadzić na rynek nową markę.

_ Decyzja o inwestycji została już podjęta. Pochłonie ona 8 mln zł. Uruchomienie nowej linii planowane jest na wrzesień. To linia do automatycznej produkcji mebli. Sama pobiera płyty i materiały i pakuje je do prostej formy. Przy założeniu, że sprzedaż się nie zwiększy, inwestycja zwróci się w ciągu czterech lat _ - powiedział na konferencji prasowej Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Dodał, że w związku z tym przygotowywany jest plan zwolnień części załogi. Ma on być wdrażany w końcu sierpnia.

_ Chcemy mieć pewność, że ta linia będzie na pewno na siebie zarabiać _ - powiedział Mzyk.

Część meblowa Pagedu zamierza rozruszać sprzedaż poprzez wprowadzenie nowej marki, nowych wzorów i nowych kategorii produktowych, m.in. mebli dziecięcych i łazienkowych. Nowości pojawią się szerzej w ofercie spółki od września tego roku.

Paged Meble chce też zwiększyć eksport wysokomarżowych krzeseł.

Jak poinformował Mzyk na konferencji prasowej, obecna sprzedaż Pagedu Meble jest niesatysfakcjonująca. Szczególnie słaby był styczeń, bardzo słaby jest też kwiecień. Luty był dobry, a marzec bardzo dobry. Według szacunków Pagedu, słaba sprzedaż mebli będzie również najprawdopodobniej w maju i czerwcu.

Tagi: pgd, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz