Notowania

pbg
09.11.2009 18:29

PBG bliskie wejścia w projekt za 600 mln zł

PBG jest bliskie wejścia w wart 600 mln zł projekt deweloperski, w którym giełdowa spółka ma mieć 70-proc udział, a pozostałe 30 może objąć znany gracz z rynku deweloperskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

PBG jest bliskie wejścia w wart 600 mln zł projekt deweloperski, w którym giełdowa spółka ma mieć 70-proc udział, a pozostałe 30 może objąć znany gracz z rynku deweloperskiego - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Jerzy Wiśniewski, prezes PBG.

_ Chcemy przejąć duży projekt deweloperski, który załamał się z powodu kryzysu. Jesteśmy bliscy podjęcia decyzji, żeby w niego wejść. Moim zdaniem, jest to bardzo ciekawy projekt _ - powiedział Wiśniewski.

_ Przejmujemy ten projekt w całości, mamy partnera z branży deweloperskiej. My przejmujemy 70 proc., nasz partner, który jest dużym, znanym graczem deweloperskim, przejmuje 30 proc. _ - dodał.

Według Wiśniewskiego wspólne wejście w ten projekt z dużym graczem zmniejsza ryzyko PBG od strony know-how dla dużych projektów deweloperskich.

_ Z kolei w innym projekcie, który wskazał nasz partner, jest odwrotnie. My mamy mieć 30 proc., a oni 70-proc. udział. To jest z kolei zupełnie nowy projekt _ - powiedział szef PBG.

Wiśniewski nie chciał zdradzić więcej szczegółów na temat tych projektów.

Prezes poinformował też, że PBG szacuje, że w 2010 roku jej przychody i zysk netto mogą wzrosnąć o 10-20 proc.

_ W przyszłym roku jesteśmy w stanie urosnąć o około 10-20 proc., jeśli chodzi zarówno o przychody, jak i wynik netto - powiedział. _

_ Dodał, że skala wzrostu nie będzie zależała od możliwych akwizycji, gdyż ewentualne przejęcia będą dotyczyły niewielkich podmiotów. _

_ _Mamy na celowniku co nieco, ale to nie ma znaczenia dla naszego rozwoju. Chodzi o uzupełnienie kompetencyjne i lepsze poruszanie się pomiędzy konkurentami" - powiedział.

Zaznaczył, że chodzi jedynie o akwizycje na rynku polskim.

Prezes podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że tegoroczny zysk netto może być nieznacznie większy od prognoz zakładających wypracowanie 190 mln zł.

_ 200 mln nie jest zagrożone, tak wynika z pierwszych cyfr za IV kwartał _ - powiedział Wiśniewski.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz