Notowania

chemia
19-01-2018 (08:22)

PCC Rokita ma umowę z Ruhr-Petrol na dostawy propylenu za ponad 58 mln zł

PCC Rokita podpisał umowę z Ruhr-Petrol GmbH na dostawę propylenu, poinformowała spółka. Szacunkowa wartość umowy w okresie jej obowiązywania wynosi netto 13,95 mln euro, tj. ok. 58,2 mln zł. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Umowa obowiązuje od dnia podpisania do 31.12.2018 r., z możliwością rozwiązania umowy przez spółkę bez zachowania okresu wypowiedzenia, w wypadku naruszenia przez Ruhr-Petrol istotnych postanowień umowy" - czytamy w komunikacie.

Umowa jest dla spółki istotna ze względu na fakt, że propylen jest jednym z kluczowych surowców dla produkcji spółki i Ruhr-Petrol jest dla spółki wiodącym dostawcą propylenu, podano również.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz