Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PFR i CAF wspólnie zainwestują w Solarisa

1
Podziel się:

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) zawarł z Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF) porozumienie, na mocy którego podmioty nabędą docelowo odpowiednio 35% i 65% udziałów Solaris Bus & Coach, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

PFR i CAF wspólnie zainwestują w Solarisa

"Zawarliśmy porozumie z CAF, dotyczące wspólnej inwestycji w Solaris. Nabędziemy 35% akcji Solarisa, pozostałe 65% nabywa CAF. To doskonałe przedsięwzięcie i partnerska współpraca strategiczna" - powiedział Borys podczas konferencji prasowej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

"Zależy nam, by Solaris zachował polski charakter i porozumieliśmy się, że będzie centrum kompetencyjnym CAF w obszarze autobusów oraz że Solaris będzie prowadził prace rozwojowe lokalnie. Nie nastąpi też przeniesienie produkcji" - dodał Borys.

Podkreślił, że przyjęto zobowiązanie, że przedsięwzięcie to będzie realizowane przynajmniej przez 10 lat, "więc to przedsięwzięcie długoterminowe".

Uczestnicy konferencji wyjaśnili, że w I etapie 100% udziałów nabędzie CAF, a PFR następnie odkupi udziały.

Firma CAF (Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles) to hiszpański producent, z ponad stuletnią historią, notowany na hiszpańskiej giełdzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych. W obszarze jego aktywności leżą także najnowsze rozwiązania dla transportu miejskiego w tym e-mobilność. Pojazdy transportu publicznego produkowane przez grupę CAF znane są na całym świecie m.in.: w Europie, USA, Ameryce Południowej, Azji (Indie czy Japonia) oraz w krajach Afryki Północnej.

Solaris Bus & Coach jest polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 16 000 pojazdów, które jeżdżą po drogach ponad 30 krajów w ponad 600 miastach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Alion94
4 lata temu
I co trolle PO? Zatkało wam kakao hahahahaha. Nawet mi was nie żal. Szkoda że wasze PO siedziało cicho a KOD miał w zipie.