Notowania

górnictwo
10.05.2017 14:19

PGG: Wejście na GPW to 'dalsza przyszłość'

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska Grupa Górnicza (PGG) skupia się obecnie na działaniach optymalizacyjnych, a wejście na giełdę ma być dopiero kolejnym krokiem, poinformował prezes Tomasz Rogala.

"IPO jest zamierzone, natomiast na tę chwilę skupiamy się na działaniach, które zaplanowaliśmy. Dopiero drugi element to wejście na giełdę. To jest dalsza przyszłość" - powiedział Rogala dziennikarzom w kuluarach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wskazał też, że kwestia ewentualnej przyszłej wypłaty dywidendy należy do kompetencji udziałowców grupy.

Na początku kwietnia br. prezes PGNiG Termika - jednego z akcjonariuszy PGG - Wojciech Dąbrowski mówił, że PGG w ciągu najbliższych miesięcy ma rozpocząć przygotowanie do wejścia na giełdę. PGNiG Termika liczy na możliwość zwrotu poniesionych nakładów inwestycyjnych w ciągu kilku lat.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2017

adamwydaje mi się, że PGG się w tyk roku zamknie na plusie

11-05-2017

robertgórnictwo powoli staje na nogi i to jest fakt. Zmiany były konieczne w bardzo konkretnej postaci ale doczekalismy sie. Nikt teraz nie bedzie kosztem … Czytaj całość

11-05-2017

więcekwierze ze slask na weglu stoi i uda sie zapewnic bezpieczenstwo energetyczne w naszym kraju

Rozwiń komentarze (3)