Notowania

górnictwo
10.05.2017 13:54

PGNiG OD zwiększyło sprzedaż gazu o 6% r/r do 2,75 mld m3 w I kw.

Podziel się
Dodaj komentarz

PGNiG Obrót Detaliczny zwiększyło sprzedaż o prawie 6% r/r do 2,75 mld m3 w I kw. 2017 r. poinformowała spółka.

"Zdecydowanie lepsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku wyniki sprzedaży w połączeniu z rosnącym zadowoleniem klientów to osiągnięcie, które przynosi ogromną satysfakcję. Na szczególną uwagę zasługuje również poziom zadowolenia klientów PGNiG OD, który wynosi 86%. To potwierdza, że kontrahenci biznesowi ufają PGNiG i doceniają nasze zaangażowanie i doświadczenie na liberalizującym się rynku gazu" - powiedział wiceprezes PGNiG S.A. ds. handlowych Maciej Woźniak, cytowany w komunikacie.

Dużym powodzeniem cieszy się oferta prąd i gaz - do końca pierwszego kwartału 2017 na dostawy prądu z PGNiG zdecydowało się blisko 30 tys. klientów indywidualnych, podano także.

"W I kw. 2017 Grupa PGNiG sprzedała 8,89 mld m3 gazu w porównaniu do 7,97 mld m3 w I kw. 2016 roku. Oznacza to, że przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku klienci kupili ponad 0,9 mld m3 (wzrost o ponad 11%) tego surowca więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku" - przypomniano też w komunikacie.

Wśród spółek GK PGNiG największy wzrost wolumenu sprzedaży, z 4,59 do 5,41 mld m3 gazu (wzrost o prawie 18%) w I kw., zanotowało PGNiG SA, które odpowiada za obsługę klientów strategicznych i hurtowych, podano także.

"W pierwszym kw. 2017 r. PGNiG SA wyeksportowało 160 mln m3 gazu ziemnego na Ukrainę, gdzie spółka sprzedaje ten surowiec od sierpnia 2016 roku. W kwietniu br. PGNiG rozpoczęło również dodatkowo dostawy gazu na potrzeby ukraińskiego operatora gazociągów i magazynów Ukrtransgaz" - czytamy dalej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz