Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG: Powołanie Polski Gaz TUW pomoże grupie poprawić wyniki

0
Podziel się:
PGNiG: Powołanie Polski Gaz TUW pomoże grupie poprawić wyniki

Powołanie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych - Polski Gaz TUW pozwoli Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu (PGNiG)
oszczędzić na marży ubezpieczycieli i pomoże poprawić wyniki grupy, poinformował prezes Piotr Woźniak.

"Portfel ubezpieczeń warty ponad 70 mln zł i niska szkodowość w grupie kapitałowej PGNiG - to główne powody, dla których podjęliśmy decyzje o utworzeniu własnego towarzystwa. Kapitał pozostanie w spółce, a dodatkowo zaoszczędzimy od 20 do 25% marży, którą pobierają ubezpieczyciele. Nowy obszar kompetencji poprawi wyniki całej grupy kapitałowej" - powiedział Woźniak, cytowany w komunikacie.

Polski Gaz TUW będzie ubezpieczał majątek grupy kapitałowej PGNiG. Cały portfel dotychczasowych ubezpieczeń grupy zostanie docelowo przejęty przez powołane Towarzystwo. Jego członkami zostaną wszystkie podmioty grupy kapitałowej PGNiG.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) udzieliła wczoraj zezwolenia na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej przez Polski Gaz TUW.

Prezesem Towarzystwa Polski Gaz TUW został Zygmunt Kostkiewicz - jeden z założycieli pierwszego TUW po 1989 r., były prezes PZU i KUKE.

"Zalety TUW to przede wszystkim niższe składki, zwrot części sumy z nich w przypadku niskiej szkodowości, zwolnienie umów zawieranych z TUW przez jego członków z rygorów prawa zamówień publicznych" - powiedział Kostkiewicz, także cytowany w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)