Notowania

chemia
01.03.2018 07:16

PKN Orlen zawarł porozumienie płacowe ze stroną społeczną

PKN Orlen zawarł porozumienie płacowe ze stroną społeczną, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Korzystnym dla obydwu stron porozumieniem zakończyły się negocjacje płacowe pomiędzy pracodawcą a stroną społeczną w PKN Orlen. Kompromisowe ustalenia podjęto w terminie przewidzianym przez Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy" - czytamy w komunikacie.

"Biorąc pod uwagę znaczną rozbieżność początkowych stanowisk, za duży sukces należy uznać efekt końcowy rozmów. Negocjacje zakończyliśmy z przekonaniem, że ustalone warunki są satysfakcjonujące dla pracowników, a jednocześnie optymalne z punktu widzenia finansów i rozwoju spółki. Porozumienie przewiduje najwyższy wzrost obligatoryjny dla najniżej uposażonych. W panującej dziś erze pracownika pozyskanie i utrzymanie wysokiej klasy specjalistów jakich wymagają nasze aktywności w wielu dziedzinach stają się coraz trudniejsze. Musimy pamiętać, że działamy w niełatwym otoczeniu biznesowym i wzmacnianie naszej pozycji wymaga zarówno doskonałości operacyjnej, jak i aktywnego poszukiwania nowych szans rozwojowych. Nie jest to możliwe bez wykwalifikowanej i zmotywowanej kadry" - powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Porozumienie płacowe w PKN Orlen przewiduje obligatoryjny wzrost wynagrodzeń zasadniczych od dnia 1 kwietnia br. w kategoriach zaszeregowania 0-2 w wysokości 330 zł brutto, w kategoriach zaszeregowania 3-5 w wysokości 300 zł brutto oraz w kategoriach zaszeregowania 6-7 w wysokości 180 zł brutto. Ponadto przewidziano uznaniowy wzrost wynagrodzeń o 50 zł brutto, a także wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 500 zł brutto (w 2 równych częściach), podano także.

"Uzgodniono również wzrost miesięcznej składki podstawowej finansowanej przez pracodawcę dla uprawnionych pracowników w ramach pracowniczego programu emerytalnego o kwotę 20 zł do kwoty 200 zł ze skutkiem od dnia 1 marca 2018 r. Dodatkowo pracownicze karty zakupowe zostaną jednorazowo zasilone kwotą 500 zł brutto do dnia 1 czerwca br." - czytamy dalej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2018

zbychoTo jest dojenie ORLENU jak zresztą podobnie wszystkich innych spółek w których jest duży udział SP.Gratulacje Przewiduję : w pierwszej kolejności … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)