Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP Cargo pozytywnie ocenia potencjał do wypłacenia dywidendy za 2018 r.

0
Podziel się

Zarząd PKP Cargo pozytywnie ocenia potencjał do wypłacenia dywidendy za 2018 r., wynika z wypowiedzi prezesa Czesława Warsewicza. Według niego, ten potencjał będzie się jeszcze poprawiał w okresie realizacji strategii na lata 2019-2023.

PKP Cargo pozytywnie ocenia potencjał do wypłacenia dywidendy za 2018 r.
bErWRiqJ

"Dzisiaj mamy zrównoważone przepływy operacyjne i inwestycyjne i mamy, myślę, bardzo dobre wyniki finansowe, plus to, że jesteśmy spółką dywidendową. Jest dobry klimat, żeby o tym [wypłacie dywidendy] rozmawiać" - powiedział Warsewicz podczas konferencji prasowej.

Poinformował, że decyzja o rekomendacji będzie podejmowana w I kw. 2019 r.

"Wszelkie elementy pokazują, że jest potencjał" - podkreślił prezes.

bErWRiqL

"Nie przewidujemy w przyszłości, w strategii, znacznego zwiększenia przepływów inwestycyjnych nad operacyjnymi. Nie przewidujemy rozwarcia tych nożyc. Idziemy w kierunku nadwyżki przepływów operacyjnych nad inwestycyjnymi" - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

"Klimat do podjęcia decyzji jest dobry, ale najpierw musimy zamknąć rok" - podsumował.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,8% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2017 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

bErWRirm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)