Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PMR: Rynek prywatenj opieki medycznej będzie rósł 7% rocznie do 2021 r.

0
Podziel się:
PMR: Rynek prywatenj opieki medycznej będzie rósł 7% rocznie do 2021 r.

Rynek prywatnej opieki medycznej w Polsce będzie rozwijał się w tempie około 7% średniorocznie (CAGR) w ciągu najbliższych 6 lat, wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR pt. "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2016. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021". Według jej prognoz, w 2016 r. rynek wzrośnie o 6,4% r/r do 42 mld zł.

"[W całym okresie prognozy] najszybciej rozwijającymi się segmentami będą ubezpieczenia zdrowotne i abonamenty medyczne, ale bardzo dobre perspektywy rozwoju ma przed sobą również segment świadczeń płatnych bezpośrednio z kieszeni pacjenta (fee-for-service, FFS)" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

W 2015 r. rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce wzrósł o 6/3% i osiągnął wartość 39,5 mld zł, podano także.

"Mimo nieco niższych dynamik wzrostu rynku abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w latach 2018-2021, wzrost całkowitego rynku prywatnej opieki zdrowotnej nie zostanie zatrzymany, głównie za sprawą silnej dynamiki przewidywanej dla wydatków ponoszonych przez pacjentów z własnej kieszeni właśnie w tych latach" - czytamy w komunikacie.

Według prognoz PMR, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, z racji niskiej bazy, pozostaną najszybciej rozwijającym się segmentem w latach 2016-2021. W dwucyfrowym tempie rozwijały się będą również abonamenty medyczne, które pomimo wysokich wzrostów notowanych w segmencie ubezpieczeń, pozostają główną formą korporacyjnej opieki medycznej w Polsce, oraz usługi FFS, podano także.

"Wysoką dynamikę przychodów z FFS zanotowały największe prywatne firmy medyczne, które rozwijały się organicznie w tym segmencie (np. Enel-Med uruchomił placówki Enel-Sport i Estell, a Grupa LUX MED rozwinęła sieć przychodni Profemed, adresowanych do klientów nieposiadających abonamentów medycznych), wsparte zapleczem marketingowym, znaną marką i dużym doświadczeniem w obsłudze klienta. W naszej ocenie dynamika całego rynku, który jest bardzo rozdrobniony, jest jednak niższa niż w przypadku największych graczy" - czytamy w komunikacie.

W 2017 r. ma mieć miejsce pierwsze od 2013 r. nowe kontraktowanie NFZ, a umowy z placówkami mają być zawierane w oparciu o mapy potrzeb zdrowotnych, co może być zagrożeniem dla części prywatnych graczy. Jednocześnie, placówki uruchomione w ciągu ostatnich kilku lat zyskają szansę na wejście do systemu świadczeń finansowanych przez NFZ, podsumowano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)