Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski oddział Microsoft opracował i wprowadził na rynek 'Factory of the Future'

0
Podziel się:

Warszawa, 09.10.2018 (ISBnews) - Polski oddział Microsoft opracował i wprowadził na krajowy rynek koncepcję transformacji cyfrowej dla branży przemysłowej "Factory of the Future" (Fabryka Przyszłości), poinformował dyrektor ds. rozwiązań w sektorze produkcji Microsoft Polska Jarosław Zarychta. W pierwszej fazie, koncern na swojej platformie oferuje 30 rozwiązań technologicznych w decydującym stopniu polskich partnerów. 

Polski oddział Microsoft opracował i wprowadził na rynek 'Factory of the Future'

"Stworzyliśmy w Polsce koncepcję cyfrowej transformacji w produkcji i przedstawiamy ją premierowo na rodzimym rynku. 'Factory of the Future' będzie docelowo oferowana globalnie. Jest to najszerszy zakres transformacji biznesu i budowania wartości, który obejmuje przemysłowy Internet Rzeczy (IoT) od produkcji, kontroli, planowania do warstwy zarządzania. Są to innowacje dla firm przemysłowych w postaci gotowych rozwiązań. Microsoft dostarcza na swojej platformie rozwiązania branżowe 30 partnerów, przede wszystkim polskich firm, oferujących gotowe koncepcje dla każdej części przemysłowego łańcucha wartości" - powiedział Zarychta podczas Microsoft Partner Strategy Conference 2018.

W jego ocenie, "Factory of the Future" wyróżnia największy zakres rozwiązań przemysłu 4.0. "Kregosłupem jest Azure, na którym zintegrowaliśmy rozwiązania partnerów, czyli skupiliśmy pod technologicznym parasolem kilkadziesiąt rozwiązań. Na tej bazie klient może zastanowić się, czego mu brakuje lub co chce wdrożyć" - dodał dyrektor Microsoft Polska.

Zaznaczył, że ta koncepcja otwiera przestrzeń do rozmów z biznesem, a nie jedynie sektorem informatycznym.

"Filary koncepcji to Internet Rzeczy (IoT), gdzie rozwiązania oferuje 7 partnerów (m.in. czujniki, cyberbezpieczeństwo, czy komunikację z chmurą), sztuczna inteligencja, gdzie paliwem są generowane dane, aż do funkcji predykcyjnych, po rozszerzoną rzeczywistość. Co ważne, nasza koncepcja wzbogaca pracowników o nowe funkcjonalności, tak żeby człowiek nie był wąskim gardłem automatyzacji" - wymienił Zarychta.

Wśród firm - dostawców technologii do "Factory of the Future" są m.in. polskie REDNT i Elmodis.

"Mamy tu dwie kategorie rozwiązań - zdalne monitorowanie maszyn i urządzeń połączone z utrzymaniem predykcyjnym (Molos Cloud na Azure) i Molos Energy (monitorowanie efektywności energetycznej pracy zakładów energetycznych). Nasze rozwiązania mają na celu zoptymalizowanie procesu produkcyjnego" - powiedział dyrektor REDNT Michał Kaczurba.

"W koncepcji 'Fabryki Przyszłości' jest nasze rozwiązanie end-to-end od monitorowania maszyn po zbieranie i analitykę danych dla menedżerów produkcji. Jest to w pełni holistyczne podejście, gdzie nasza technologia integruje dane z wielu źródeł i dostarcza wnioski dla użytkowników" - wskazał dyrektor Elmodis Paweł Jarucha.

Obie polskie firmy liczą, że obecność ich technologii na platformie Microsoft wesprze ich globalny rozwój i dotarcie do firm działających na rynkach znacznie bardziej dojrzałych w kwestii implementacji przemysłu 4.0, czy Internetu Rzeczy niż rodzimy rynek.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)