Notowania

chemia
26.09.2016 18:07

Polwax zrealizuje Instalację Odolejania Rozpuszczalnikowego za 123,6 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Polwax zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach, podała spółka. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł.

,,Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych spółki oraz kredytu. Przewidywany okres jej zakończenia to grudzień 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka zawarła umowę kredytową z ING Bankiem Śląskim, obejmującą kredyt inwestycyjny w wysokości 6,5 mln euro oraz 68 mln zł z przeznaczeniem na współfinansowanie budowy Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w Czechowicach Dziedzicach; a także kredyt wieloproduktowy na odnawialny limit kredytowy w wysokości 70 mln zł. Termin spłaty kredytu inwestycyjnego ustalono na dzień 26 wrzesień 2026 roku, podano również.

Polwax ogłosił w marcu 2015 r., że planuje budowę instalacji odolejania rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach, tzw. projektu Future. Spółka szacowała wówczas koszt tego projektu na ok. 60-80 mln zł. Dostawcą kluczowych elementów technologii będzie ThyssenKrupp. Poprzez budowę instalacji spółka chce osiągnąć 50% wartościowego udziału wyrobów specjalistycznych dla przemysłu w sprzedaży w 2020 r.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada fabrykę produkującą parafiny w Jaśle oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz