Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 18 mln zł dla posiadaczy akcji LiveChat Software

0
Podziel się

Dzień dywidendy ustalono na 29 lipca, a dzień wypłaty na 13 sierpnia.

Ponad 18 mln zł dla posiadaczy akcji LiveChat Software
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bDyDbfCd

Akcjonariusze LiveChat Software zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 18,28 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 71 gr na jedną akcję, podała spółka.

Dzień dywidendy ustalono na 29 lipca, a dzień wypłaty na 13 sierpnia.

"Podtrzymujemy naszą politykę dywidendową, która zakłada wypłacanie akcjonariuszom całego zysku, pod warunkiem, że nie znajdą się projekty, które przyniosłyby im wyższą stopę zwrotu. LiveChat Software generuje gotówkę i sam jest w stanie sfinansować bardzo dynamiczny rozwój" - powiedział prezes Mariusz Ciepły, cytowany w informacji spółki.

bDyDbfCf

Skonsolidowany zysk netto LiveChat Software w roku finansowym 2014/15 (zakończonym 31 marca) wzrósł o 91,3 procent do 18,56 mln zł. Zysk jednostkowy, z którego jest wypłacana dywidenda, wyniósł 18,5 mln zł.

LiveChat Software oferuje swoje rozwiązanie w modelu SaaS (Software as a Service - oprogramowanie jako usługa). Najważniejszy dla spółki rynek to USA, w Polsce generuje tylko kilka procent sprzedaży. Do jej klientów należą zarówno małe sklepy internetowe, jak i takie marki jak Orange, Play, Adobe, Samsung, Tele2, Kaspersky Lab czy Air Asia. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w kwietniu 2014 r.

bDyDbfCG
media
telekomunikacja
KOMENTARZE
(0)