Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portfel zamówień Grupy ZUE ma wartość ok. 683 mln zł

0
Podziel się:
Portfel zamówień Grupy ZUE ma wartość ok. 683 mln zł

Portfel zamówień Grupy ZUE ma obecnie wartość ok. 683 mln zł, przy czym po wyborze przez zamawiających ofert złożonych jako najkorzystniejsze i podpisaniu na nie umów wartość portfela grupy wzrośnie do ok. 1 140 mln zł, podało ZUE.

"Zarząd spółki informuje, iż na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego spółki z grupy kapitałowej ZUE posiadają portfel zamówień o łącznej wartości ok. 683 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Na rynku infrastruktury kolejowej ma miejsce ożywienie w rozstrzyganiu przetargów na większe kwoty, podkreśliła spółka.

"Od 7 października 2016 roku spółka złożyła oferty z najniższą ceną w postępowaniach przetargowych (samodzielnie lub w konsorcjum) na łączną kwotę 654,7 mln zł netto przy czym oczekiwana wartość wynagrodzenia z ww. kontraktów przypadająca na spółkę to ok. 404 mln zł. Dodatkowo oferta złożona przez konsorcjum z udziałem spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym na kwotę 159,7 mln zł netto, przy czym wartość wynagrodzenia z ww. kontraktu przypadająca dla spółki to ok. 53 mln zł. Po wyborze przez zamawiających ofert złożonych jako najkorzystniejsze i podpisaniu na nie umów, spółki z grupy kapitałowej ZUE będą posiadały portfel zamówień w wysokości łącznej ok. 1 140 mln zł" - czytamy dalej.

Niezależnie of powyższego ZUE obecnie uczestniczy w 20 postępowaniach przetargowych (samodzielnie lub w konsorcjum) na łączną szacowaną kwotę ok. 15,5 mld zł, podano także w materiale.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 542 mln zł.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)