Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prairie: Studium ewaluacyjne dla Dębieńska w najbliższych tygodniach

0
Podziel się:
Prairie: Studium ewaluacyjne dla Dębieńska w najbliższych tygodniach

Istniejąca infrastruktura projektu Dębieńsko wymaga inwestycji około 10 mln USD do osiągnięcia pełnych zdolności operacyjnych, podał właściciel projektu Prairie Mining Limited. Studium ewaluacyjne projektu (scoping study) ma zostać opublikowane w najbliższych tygodniach.

"Infrastruktura kolejowa, energetyczna i drogowa wymaga jedynie drobnych remontów i modernizacji, aby można ją było wykorzystać do wsparcia pełnej skali wydobycia w Dębieńsku, a całkowity szacowany koszt tych prac to ok. 10 mln USD" - czytamy w komunikacie.

Spółka szacuje, że wymagane inwestycje w infrastrukturę kolejową to ok. 3,6 mln USD, drogową - 0,4 mln USD, energetyczną - 5,3 mld USD, a wodną - 0,1 mln USD.

"Istniejąca infrastruktura krytyczna wyposażona we wszystkie pozwolenia oznacza, że odnotujemy znaczące oszczędności w nakładach inwestycyjnych i unikniemy długotrwałych procesów uzyskiwania pozwoleń i negocjacji, które zwykle związane są z innymi projektami węglowymi" - powiedział prezes Ben Stoikovich, cytowany w komunikacie.

Wyniki studium infrastruktury Dębieńska mają zostać włączone w powstające studium ewaluacyjne (scoping study).

"Mimo, że dopiero niedawno nabyliśmy projekt, szybko czynimy postępy w kwestii jego wykonalności i rozwoju, a scoping study zostanie opublikowane w najbliższych tygodniach" - powiedział także prezes.

Projekt Dębieńsko został przejęty przez Prairie w październiku 2016 r. Zlokalizowany jest na jednym z ostatnich w Europie złóż, w których występują znaczące zasoby węgla koksującego typu 35. Projekt Dębieńsko posiada koncesję wydobywczą i dysponuje infrastrukturą zamkniętej w 2000 r. kopalni, która częściowo będzie mogła być wykorzystana przy budowie nowego zakładu górniczego.

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywczą realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW we wrześniu 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)