Notowania

technologie
12.10.2016 12:32

Przychody Zortrax wzrosły o 46% r/r w I-III kw., zysk netto - o 99% do 10 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Zortrax wypracował 37 mln zł przychodów w okresie I-III kw. 2016 r., tj. o 46% więcej niż rok wcześniej, poinformowała spółka. Zysk netto wzrósł do 10 mln zł w porównaniu do 5 mln zł przed rokiem (+99%), podano także.

"Przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad wprowadzeniem do sprzedaży naszej nowej drukarki 3D Zortrax M300, która spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą. To pozwala nam wierzyć, że powtórzy sukces modelu M200. Zapewniamy, że to nie koniec nowych produktów ze strony Zortrax. Nie zamierzamy zwalniać tempa, wręcz przeciwnie - wciąż będziemy się rozpędzać" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Zysk netto za wrzesień 2016 r. wyniósł ponad 1,3 mln zł, co stanowi trzeci najwyższy wynik w skali całego 2016 roku, podano również.

"Trzeci kwartał ze względu na okres wakacyjny to dla wielu firm najtrudniejsze miesiące pod kątem sprzedaży, jednak wyniki Zortrax pokazują, że jego produkty i rozwiązania nawet wówczas cieszą się dużym zainteresowaniem" - czytamy w komunikacie.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz