Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZU sprzedaje PZU Lietuva. Spełniony kolejny warunek

0
Podziel się:

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, PZU otrzyma ze sprzedaży akcji 54 miliony złotych.

PZU sprzedaje PZU Lietuva. Spełniony kolejny warunek
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)
bEJuYout

PZU Lietuva dokonała wcześniejszej spłaty pożyczki udzielonej przez spółkę matkę. Tym samym spełnił się kolejny z warunków, które umożliwią sprzedaż akcji należących do PZU na rzecz norweskiej spółki Gjensidige Forsikring.

Na początku lutego PZU zawarło umowę sprzedaży 99,879 proc. akcji (1 761 941 akcji) spółki UAB DK PZU Lietuva na rzecz Gjensidige Forsikring (Norwegia) za kwotę 54 milionów euro.

Finalizacja transakcji obarczona jest wieloma warunkami. Jednym z nich była właśnie spłata pożyczki.

bEJuYouv

W czerwcu PZU informowało, że spełnił się warunek zawieszający transakcji, polegający na zakończeniu wydzielania aktywów i zobowiązań PZU Lietuva związanych z działalnością prowadzoną poprzez oddziały spółki w Łotwie i Estonii do grupy PZU SA.

Wcześniej z kolei PZU informowało o spełnieniu się warunku zawieszającego, polegającego na uzyskaniu zgody antymonopolowej Litewskiej Rady Konkurencji na sprzedaż akcji PZU Lietuva, a także uzyskaniu pisemnego potwierdzenia, że na sprzedaż akcji PZU Lietuva nie jest wymagana zgoda antymonopolowa estońskiego organu antymonopolowego.

Ponadto informowało o uzyskaniu zgody norweskiej Komisji Nadzoru Finansowego na nabycie akcji PZU Lietuva przez kupującego oraz zgody litewskiej komisji rządowej, także o uzyskaniu pisemnego potwierdzenia, że na sprzedaż akcji PZU Lietuva nie jest wymagana zgoda łotewskiego organu antymonopolowego.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,57 mld zł na koniec 2014 r.

bEJuYouW
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)