Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rank Progress planuje podwyższyć prognozy na 2010

0
Podziel się

Debiutujący na parkiecie Rank Progress planuje po wakacjach przedstawić podwyższone prognozy wyników za 2010 rok

Rank Progress planuje podwyższyć prognozy na 2010
(Toshimself/Dreamstime.com)
bEgpDGXp

Debiutujący na parkiecie Rank Progress planuje po wakacjach przedstawić podwyższone prognozy wyników za 2010 rok. Przed końcem roku spółka zamierza sprzedać galerię w Kłodzku - poinformował dziennikarzy Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

_ Przekroczymy prognozowane na ten rok 157 mln zł zysku netto. Po wakacjach przedstawimy nowe prognozy wyników _ - powiedział Mroczka.

Zaznaczył, że spółka negocjuje w tej chwili kilka nowych projektów, z których jeden jest bardzo duży. W związku z nowymi inwestycjami zwiększony może zostać plan inwestycyjny, który obecnie zakłada wydanie do 2012 roku 500 mln zł.

bEgpDGXr

Rank Progress do końca roku sfinalizuje sprzedaż galerii w Kłodzku.

_ Nasz obiekt w Kłodzku będzie sprzedany jeśli pojawi się satysfakcjonująca oferta. W tej chwili mamy kilka oferta kupna, ale nasze oczekiwania są większe o 2-3 mln euro _ - powiedział.

Dodał, że jest spokojny o finalizację sprzedaży galerii.

Rank Progress zadebiutował w czwartek na rynku publicznym. Na otwarciu kurs PDA zyskał 8,6 proc. i wyniósł 11,70 zł. Około godziny 11.18 walory debiutanta kosztowały 10,90 zł, czyli 1,2 proc. powyżej ceny emisyjnej.

bEgpDGXx

Do obrotu giełdowego trafiło 4.643.130 praw do akcji serii C.

Z emisji akcji serii C spółka pozyskała 50 mln zł. Pozyskane od inwestorów środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie programu inwestycyjnego obejmującego realizację galerii i centrów handlowych w 6 miastach Polski: Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy i Legnicy.

Rank Progress jest 12 debiutantem w tym roku na głównym rynku GPW i 384 emitentem na tym rynku.

bEgpDGXS
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)