Notowania

pzu
29.05.2015 11:12

Rekomendacja dla akcji PZU. Zalecenie "kupuj"

Zobacz, na ile analitycy wycenili jeden walor ubezpieczyciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

Presja cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych powoli dobiega końca, a niska marża w ubezpieczeniach grupowych miała charakter jednorazowy - oceniają analitycy Domu Maklerskiego PKO BP. W związku z tym polecają inwestycję w akcje PZU, którego wyniki w 2015 roku mogą być zbliżone do poprzednich.

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli cenę docelową akcji PZU do 531 zł z 520 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj" - wynika z raportu datowanego na 22 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję wysokości 462 zł, zaś w piątek, ok. godz. 9:10 kurs akcji wynosił 448,35 zł, po wzroście o 0,3 procent wobec ostatniego zamknięcia.

Roczne notowania akcji PZU

"Po dobrych wynikach za pierwszy kwartał 2015 (941 mln zł) spodziewamy się, że wyniki w całym 2015 będą na zbliżonym poziomie. Zakładamy, że utrzymująca się od kilkunastu kwartałów presja cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych powoli dobiega końca, a niska marża w ubezpieczeniach grupowych w pierwszych trzech miesiącach tego roku miała charakter jednorazowy" - czytamy w raporcie.

Największy polski ubezpieczyciel w pierwszym kwartale miał 941 mln zł zysku netto wobec 760 mln zł rok wcześniej. Oznacza to poprawę wyników o blisko jedną czwartą. Wartość składek brutto w okresie styczeń-marzec sięgnęła 4,68 mld zł wobec 4,35 mld zł rok wcześniej.

Kwartalne zyski netto PZU (w tys. zł)

Wzrost składki przypisanej brutto grupa PZU zawdzięcza m.in. rozwojowi działalności na rynkach zagranicznych, składce pozyskanej przez Link4 oraz rozwojowi ubezpieczeń grupowych - czytamy w raporcie. Ubezpieczycielowi sprzyjała niższa szkodowość w grupie ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej oraz ryzyk finansowych. Wzrosła za to szkodowość w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Poza działalnością podstawową, czyli ubezpieczeniami, PZU zyskał na inwestycjach własnych w skutek lepszej koniunktury na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pzu, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, ubezpieczenia, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz