Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort skarbu planuje sprzedać 10 proc. akcji KGHM

0
Podziel się:

Inwestorzy, którzy chcą kupić akcje koncernu mogą zgłaszać zainteresowanie do piątku.

Resort skarbu planuje sprzedać 10 proc. akcji KGHM
(KGHM)

ostatnia aktualizacja: 13:30

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje sprzedać w czwartek 10 proc. akcji KGHM Polska Miedź - poinformowała telewizja TVN CNBC powołując się na Agencję Reuters.

Według agencji inwestorzy, którzy chcą kupić akcje lubińskiego koncernu mogą zgłaszać zainteresowanie do piątku. Cenę minimalną ma ustalić rynek.

Dwóch zarządzających poinformowało PAP, że cztery biura rozpoczęły budowę książki popytu. Jeden z zarządzających mówiąc o transakcji wypowiadał się o niej jako o transakcji _ w trakcie _, zaś drugi nie był pewny co do terminu i mówił, że jest ona prawdopodobna zarówno w czwartek, jak i w piątek.

Oczekiwana cena transakcji może być zbliżona do obecnej ceny rynkowej, wynika z wypowiedzi jednego z zarządzających.

Rzecznik resortu Maciej Wewiór nie chciał potwierdzić PAP tej informacji.

_ - Potencjalnych transakcji nie możemy komentować podczas notowań giełdowych _ - powiedział PAP Wewiór.

MSP ma obecnie 41,8 proc. akcji KGHM, a w listopadzie minister skarbu informował, że w 2010 roku chce sprzedać poprzez giełdę pakiet akcji KGHM, zawężając krąg inwestorów do indywidualnych.

Związkowcy na razie nie będą strajkować

- _ Zdaniem związkowców KGHM decyzja MSP o sprzedaży 10 proc. akcji miedziowej spółki jest fundamentalnie zła, ale nie podjęli oni żadnych decyzji o zorganizowaniu akcji protestacyjnych _ - powiedział Józef Czyczerski, przewodniczący miedziowej Solidarności.

_ - Decyzja Skarbu Państwa jest fundamentalnie zła i szkodliwa dla tego przemysłu. Przeraża nas krótkowzrocznosć polityków _ - powiedział Czyczerski.

_ - Mamy ograniczony repertuar środków, co możemy zrobić? _ - powiedział szef związku, dodając, że na teraz nie ma żadnej decyzji o ewentualnych akcjach protestacyjnych.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)