Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ronson kupuje działkę w Warszawie za ok. 36 mln zł pod swoje największe osiedle

0
Podziel się
Ronson kupuje działkę w Warszawie za ok. 36 mln zł pod swoje największe osiedle
bEgPYtkl

Ronson zawarł przedwstępną umowę zakupu działki przy ulicy Marywilskiej na Żeraniu w Warszawie, gdzie planuje wybudować największe w swojej historii osiedle na ok. 1 500 mieszkań, podała spółka. Wartość transakcji wynosi blisko 36 mln zł. Pierwszy etap inwestycji - na 150-200 lokali - może ruszyć przyszłym roku.

"Projekt na Żeraniu otwiera zupełnie nowy rozdział w działalności Ronsona. Po raz pierwszy będziemy budować na prawym brzegu Wisły, jednak - co ważniejsze - po raz pierwszy podejmujemy się inwestycji takiej wielkości. W ten sposób realizujemy naszą strategię, której jednym z założeń jest zwiększenie skali działalności. Planowane osiedle przy ul. Marywilskiej idealnie wpisuje się w ekonomiczny segment rynku, w związku z czym spodziewamy się szybkiego tempa sprzedaży" - powiedział dyrektor finansowy Tomasz Łapiński, cytowany w komunikacie.

W I etapie inwestycji Ronson wybuduje ok. 150-200 lokali. Jego realizacja może rozpocząć się już pod koniec 2016 r., podano również.

bEgPYtkn

W 2015 r. na zakup nowych działek w Warszawie Ronson przeznaczył już łącznie 57 mln zł. W przypadku transakcji na Żeraniu część kwoty została już zapłacona przez dewelopera, natomiast pozostała część będzie rozliczona na początku 2016 r. Inna tegoroczna transakcja zakupu gruntu przez Ronsona miała wartość 21 mln zł i dotyczyła działki przy ul. Wolskiej na Woli, gdzie powstanie ok. 380 lokali, przypomina spółka.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2014 r. sprzedał 711 mieszkań, tj. o 24% więcej niż rok wcześniej.

bEgPYtkO
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)