Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd zatwierdził układ wierzycieli Odlewni Polskich

0
Podziel się:

Sąd Rejonowy w Kielcach zatwierdził układ przyjęty przez wierzycieli Odlewni Polskich i postanowienie o zatwierdzeniu uprawomocni się 25 maja.

Sąd zatwierdził układ wierzycieli Odlewni Polskich

Sąd Rejonowy w Kielcach zatwierdził układ przyjęty przez wierzycieli Odlewni Polskich i postanowienie o zatwierdzeniu uprawomocni się 25 maja - poinformowała spółka w komunikacie.

_ Zarząd Spółki Akcyjnej Odlewnie Polskie z siedzibą w Starachowicach niniejszym informuje, że w dniu 18 maja 2010 roku Sąd Rejonowy w Kielcach Wydział V Gospodarczy Sekcja ds. Upadłościowych i Naprawczych wydał na rozprawie postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego na Zgromadzeniu Wierzycieli Spółki w dniu 4 maja 2010 roku. Postanowienie o zatwierdzeniu układu uprawomocnia się z upływem 7 dni od jego wydania, tj. 25 maja 2010 roku _ - podała spółka.

Na początku maja wierzyciele Odlewni przegłosowali zawarty 1 kwietnia układ, który określa zasady spłaty zadłużenia Odlewni Polskich w wysokości prawie 102 mln zł.

Zgodnie z przyjętym układem 24 proc. należności głównej wobec banków ulegnie konwersji na akcje spółki, a 51 proc. wierzytelności głównej oraz wszystkie odsetki przypadające w okresie przed ogłoszeniem upadłości jak i za okres po ogłoszeniu upadłości oraz wszystkie należności uboczne zostaną umorzone.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)