Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Selvita otrzymała 26,9 mln zł dofinansowania z NCBR

0
Podziel się:
Selvita otrzymała 26,9 mln zł dofinansowania z NCBR

Warszawa, 12.06.2017 (ISBnews) - Selvita zawarła umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na dofinansowanie projektu pt. Rozwój innowacyjnej immunoterapii nowotworów litych celującej w immunosupresyjne mikrośrodowisko guza. Wartość dofinansowania projektu, który będzie realizowany w latach 2017-2021 wynosi 26,9 mln zł, podała spółka.

"Celem projektu jest rozwój i wdrożenie do działalności własnej Selvita S.A. kandydata na lek onkologiczny nowej generacji scharakteryzowanego na poziomie I fazy badań klinicznych. Proponowana strategia zakłada w etapie przedklinicznym pracę nad kilkoma celami terapeutycznymi modyfikującymi immunosupresyjne mikrośrodowisko guza nowotworowego, co pozwoli na wyłonienie kandydata klinicznego o największym potencjale terapeutycznym, największych szansach sukcesu w badaniach klinicznych i partneringu z firmą farmaceutyczną" - czytamy w komunikacie.

Wartość całkowita projektu netto: 39 935 209,50 zł; wartość dofinansowania: 26 904 363,86 zł; czas realizacji: lata 2017-2021, podano także.

Selvita wskazała, że cele molekularne dla opracowywanych w projekcie nowych substancji dają duże prawdopodobieństwo uzyskania leku pierwszego w swojej klasie lub najlepszego w swojej klasie.

"W efekcie projektu spółka wprowadzi do swojej działalności co najmniej jednego eksperymentalnego kandydata na lek. Wyselekcjonowany kandydat kliniczny będzie w pełni scharakteryzowany farmakodynamicznie i farmakokinetycznie oraz posiadać będzie pełen pakiet badań toksykologicznych i farmakologii bezpieczeństwa w standardzie GLP. Zaplanowano również syntezę substancji aktywnej w standardzie GMP i przeprowadzenie I fazy badań klinicznych" - czytamy także.

Projekt otrzymał wsparcie w ramach Działania 1.1 "Szybka Ścieżka" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)