Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sesja na Wall Street. Wystąpienie prezes Fed w centrum uwagi

0
Podziel się:

Tydzień temu, po posiedzeniu Fed ton wypowiedzi Yellen był nieco bardziej optymistyczny.

Janet Yellen, szefowa Fed
Janet Yellen, szefowa Fed (International Monetary Fund)
bEUHOFIR

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła kontynuację odbicia. Rynki z uwagą przysłuchiwały się wystąpieniu Janet Yellen. Jeszcze tydzień temu, po posiedzeniu Fed, ton wypowiedzi szefowej banku centralnego był nieco bardziej optymistyczny. Inwestorzy wierzą również, że w czwartek Brytyjczycy zagłosują za pozostaniem w UE.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia zyskał 0,14 proc. i wyniósł 17 829,73 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,27 proc. i wyniósł 2088,9 pkt., a Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,14 proc. do 4843,76 pkt.

Spośród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones najmocniej zyskiwał Microsoft, najsilniej tracił natomiast McDonald's. Ponad 3 proc. zyskiwał Micron Technology.

bEUHOFIT

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

W centrum uwagi amerykańskich inwestorów znalazło się we wtorek, regularne - odbywające się raz na pół roku -wystąpienie w Kongresie USA prezes Rezerwy Federalnej, Janet Yellen. Oceniła ona, że niepewna sytuacja w światowej gospodarce oraz pogorszenie się sytuacji na amerykańskim rynku pracy sprawiają, iż wskazane jest ostrożne podejście w polityce monetarnej w USA.

W porównaniu z wypowiedziami w trakcie konferencji prasowej po czerwcowym posiedzeniu Fed, jaka miała miejsce tydzień temu, szefowa Fed wprowadziła nieduże zmiany w ocenie gospodarki USA. Podkreśliła, że bank centralny uważnie obserwuje gospodarkę i sprawdza czy wykazuje ona sygnały poprawy.

- Ostrożne podejście do podwyżek stóp procentowych pozwoli nam na zapewnienie wsparcia monetarnego dla wzrostu gospodarczego. Ocenimy w tym czasie czy wzrost powraca do umiarkowanego tempa, czy też rynek pracy dalej się umacnia oraz czy inflacja zmierza w kierunku docelowych 2 proc. - zaznaczyła Yellen.

bEUHOFIZ

Tydzień temu, po posiedzeniu Fed ton wypowiedzi Yellen był nieco bardziej optymistyczny. Stwierdziła ona wtedy, że ostrożne podejście do polityki monetarnej pozwoli ocenić kiedy, a nie "czy" nastąpi poprawa na polu wzrostu gospodarczego, zatrudniania i inflacji.

Yellen oceniła we wtorek, że stopy procentowe w USA powinny pozostać na obecnym poziomie "przez jakiś czas".

bEUHOFJu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)