Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sieć kin Helios w tym roku wzbogaci się o cztery nowe obiekty

2
Podziel się

Należąca do Agory sieć kin Helios podpisała umowy na otwarcie nowych obiektów w Gdańsku i Piasecznie.

Sieć kin Helios w tym roku wzbogaci się o cztery nowe obiekty
(reynermedia/wikimedia (CC BY 2.0))
bDXWzNQR

Jeszcze w tym roku Helios otworzy cztery kina. Powstaną one w Poznaniu, Przemyślu, Gdańsku oraz Tomaszowie Mazowieckim. Należąca do Agory sieć kin również podpisała umowy na otwarcie kin typu multipleks w obiekcie Forum Gdańsk w 2018 roku i w Galerii Piaseczno w 2021 roku.

Otwarcie czterech nowych kin nastąpi w tym miesiącu: 19 października w Galerii Posnania w Poznaniu, 21 października w Galerii Sanowa w Przemyślu, 22 października w Galerii Metropolia w Gdańsku i 27 października w Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

W planach sieci kin Helios na najbliższe lata jest też otwarcie w 2017 roku multipleksów w: Warszawie w galerii handlowej Blue City (8 ekranów, 1500 miejsc), w Wołominie, Krośnie i Stalowej Woli (w każdym 4 ekrany i 600-700 miejsc), a w 2018 roku kina w galerii Libero w Katowicach (8 ekranów, 1400 miejsc).

bDXWzNQT

Kolejne umowy

"Trzecie kino Helios w Gdańsku będzie zlokalizowane w Forum Gdańsk, nowoczesnym kompleksie handlowym, powstającym w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego" - czytamy w komunikacie. Multipleks zaproponuje 9 sal projekcyjnych dla ok. 1300 widzów. Zostanie wyposażony w systemy projekcyjne 4K i 3D (DepthQ), a także ekrany perełkowe oraz system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Otwarcie jest zaplanowane na 2018 rok.

Kino Helios w Piasecznie zlokalizowane będzie w Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Auchan. W ośmiu salach będzie łącznie ok. 1400 miejsc. Otwarcie nowej części galerii i kina zaplanowane jest na 2021 rok.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 37 kinami, posiadającymi łącznie 206 ekranów i ponad 43 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

bDXWzNQZ

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej". Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową. Jest jest notowana na GPW od 1999 roku.

bDXWzNRu
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(2)
helios czy he...
5 lata temu
Helios w Bialymstoku ma monopol(swoja drogą na pewno nikogo nie oplacaja by multikino nie dostalo szansy) przez co sytuacja kinomanow jest delikatnie kowiac lipna
nel
5 lata temu
nie wiem skad onii biorą te dane chyba z sufitu albo tylko z ministerstw i pr=ensje sprzataczek