Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sieć kin Helios w tym roku wzbogaci się o cztery nowe obiekty

2
Podziel się:

Należąca do Agory sieć kin Helios podpisała umowy na otwarcie nowych obiektów w Gdańsku i Piasecznie.

Sieć kin Helios w tym roku wzbogaci się o cztery nowe obiekty
(reynermedia/wikimedia (CC BY 2.0))

Jeszcze w tym roku Helios otworzy cztery kina. Powstaną one w Poznaniu, Przemyślu, Gdańsku oraz Tomaszowie Mazowieckim. Należąca do Agory sieć kin również podpisała umowy na otwarcie kin typu multipleks w obiekcie Forum Gdańsk w 2018 roku i w Galerii Piaseczno w 2021 roku.

Otwarcie czterech nowych kin nastąpi w tym miesiącu: 19 października w Galerii Posnania w Poznaniu, 21 października w Galerii Sanowa w Przemyślu, 22 października w Galerii Metropolia w Gdańsku i 27 października w Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

W planach sieci kin Helios na najbliższe lata jest też otwarcie w 2017 roku multipleksów w: Warszawie w galerii handlowej Blue City (8 ekranów, 1500 miejsc), w Wołominie, Krośnie i Stalowej Woli (w każdym 4 ekrany i 600-700 miejsc), a w 2018 roku kina w galerii Libero w Katowicach (8 ekranów, 1400 miejsc).

Kolejne umowy

"Trzecie kino Helios w Gdańsku będzie zlokalizowane w Forum Gdańsk, nowoczesnym kompleksie handlowym, powstającym w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego" - czytamy w komunikacie. Multipleks zaproponuje 9 sal projekcyjnych dla ok. 1300 widzów. Zostanie wyposażony w systemy projekcyjne 4K i 3D (DepthQ), a także ekrany perełkowe oraz system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Otwarcie jest zaplanowane na 2018 rok.

Kino Helios w Piasecznie zlokalizowane będzie w Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Auchan. W ośmiu salach będzie łącznie ok. 1400 miejsc. Otwarcie nowej części galerii i kina zaplanowane jest na 2021 rok.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 37 kinami, posiadającymi łącznie 206 ekranów i ponad 43 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej". Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS, operator kin Helios, drukarnie oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową. Jest jest notowana na GPW od 1999 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
helios czy he...
8 lat temu
Helios w Bialymstoku ma monopol(swoja drogą na pewno nikogo nie oplacaja by multikino nie dostalo szansy) przez co sytuacja kinomanow jest delikatnie kowiac lipna
nel
8 lat temu
nie wiem skad onii biorą te dane chyba z sufitu albo tylko z ministerstw i pr=ensje sprzataczek