Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SII: Chęć przystąpienia do PPK deklaruje 42,6% inwestorów indywidualnych

1
Podziel się

Chęć przystąpienia do systemu pracowniczych planów kapitałowych (PPK) deklaruje 42,6% inwestorów indywidualnych badanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) w ramach 16. Ogólnopolskiego Badania Inwestorów. Badanie przeprowadzono na 3912 inwestorach.

SII: Chęć przystąpienia do PPK deklaruje 42,6% inwestorów indywidualnych
bEpHQPcR

Na pytanie: "czy Polacy zapiszą się do PPK?" twierdząco odpowiedziało 37% badanych, a przecząco - 63%. Z kolei na pytanie, czy sami przystąpią do PPK "tak" odpowiedziało 42,6% ankietowanych, a "nie" - 57,4%, czytamy w prezentacji dotyczącej badania.

Główne powody braku zainteresowania udziałem w PPK to: "sam oszczędzam na emeryturę" (54,8%), "nie ufam żadnym państwowym rozwiązaniom" (52,5%), "zawiodłem się na OFE" (35,4%), "brak możliwości uczestnictwa w programie" (3,2%).

SII podało też, że mężczyźni stanowią 85,8% inwestorów indywidualnych na polskim rynku kapitałowym, a dominującą grupą wiekową jest przedział 36-45 lat (32,3% inwestorów).

bEpHQPcT

Przeciętny inwestor ma 41-42 lata, inwestuje od 8 lat, posiada do 7 spółek w portfelu, trzyma akcje do roku i nie uczestniczy w walnych zgromadzeniach, wynika z zestawienia Stowarzyszenia.

bEpHQPdu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Tom
3 lata temu
Ustawiłem alarm w telefonie, żeby się wypisać. Ciekawe czy następna partia po PiS utrzyma tego bubla.